krutý omyl

Záměna embryí: Jedna žena dítě nosí, druhá ale potratila!

Téma:

Případ záměny embryí dvěma ženám na brněnské klinice Reprofit se dál komplikuje. Podle informací Blesk.cz je po umělém oplodnění těhotná pouze jedna z žen. U druhé se embryo přestalo vyvíjet.

Ženy, kterým byla zaměněna embrya, jsou ze zahraničí, ale jsou ze zemí Evropské unie. To potvrdil i zástupce kliniky. A právě ve většině těchto zemí se za matku považuje ta žena, která dítě porodila.

 

 

Případ, který se stal na brněnské klinice má hodně společného s případem , který se odehrál před třemi lety v Itálii. I tam lékaři zaměnili embrya dvěma ženám. Chyba na římské klinice se stala kvůli velice podobným jménům pacientek, což je velmi pravděpodobně příčinou záměny i v Reprofitu.

 

Navíc jedna z žen, které lékaři na italské klinice zavedly cizí embryo, samovolně potratila a druhá děti donosila, narodila se jí dvojčata. Také tohle by měl být společný moment s případem z Brna. I tady je zřejmě jedna z žen těhotná a druhá po samovolném potratu.

 

 

Otázkou tedy je, jestli bude i další pokračování stejné jako v Itálii. Tam, soud přiřkl narozená dvojčata ženě, která je porodila nikoli biologickým rodičům miminek. Je tady ale i možnost, že se ženy, kterým pomáhali k otěhotnění na brněnské klinice, dohodnou a případ u soudu vůbec neskončí.

tn.cz / gar