Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Zaměřeno na úložné prostory. Jak na výběr komod a šatních skříní?

Futurino
Zdroj: {Africa Studio} / Shutterstock.com
Téma:

Míst pro uložení nezbytností není nikdy dost. Ovšem nemělo by jít o jejich jediný účel. Do hry je třeba vložit i vysokou estetiku prostoru a psychologický aspekt.

Všechny prvky interiérového designu, tedy včetně šatních skříní, komod a dalších úložných prostor, by měly působit maximálně přirozeným a vstřícným dojem.

Vyplatí se je proto navrhovat už od začátku jako pevnou součást vybavení místností. Jedině tak zajistíme, že bude hotový celek vždy funkční, přehledný a esteticky přívětivý, ovšem zároveň vybavený maximálně pohodlným a praktickým příslušenstvím. Je proto vhodné vzít rovněž v potaz specifické požadavky nejmenších nebo kupříkladu nemohoucích členů rodiny. A jak na to?

Dbejte na snadný přístup za všech okolností

Nespokojte se s kompromisy – a to nikdy a nikde. Velké skříně nemusí být strašákem – naopak. Potřebujete-li například šatní skříně do opravdu miniaturní předsíně, není problém je vybavit posuvnými dveřmi, které skvěle zapadnou do svěřeného prostoru. Vyrábí se třeba z matných, poloprůhledných nebo dokonce průhledných skel nejrůznějších barev a odstínů.

A nemusíte zůstat jen u tohoto prvku. Dveře je leckdy na přání možné potáhnout také:

· luxusně vyhlížející kůží,
· elegantním a přírodním ratanem
· či speciálními žaluziemi.

A to tak, aby vždy dokonale ladily ke zbylému vybavení interiéru. Ruku v ruce s tím jde i široká sorta doplňků, jimiž můžete své šatní skříně vybavit. Ani jeden jediný centimetr tak nezůstane nevyužit a vy tak získáte maximum úložného prostoru i tam, kde byste to nečekali.

Proto se nikdy nespokojte s málem a dobře si vyberte, od koho si svůj nový nábytek pořídíte. Pravidlo „dvakrát měř a jednou řež“ totiž platí při takto vysoké investici dvojnásob.Na jaké materiály vsadit? Výhercem je stále oblíbené dřevo

To, z čeho si své nové skříně nebo komody pořídíte, samozřejmě určuje cenu. Nezapomínejte však, že jde o nábytek hojně využívaný a především zatěžovaný. Vysoká kvalita a široká škála dostupných materiálů s vysokou estetickou a funkční hodnotou – to jsou základní stavební kameny, které vám umožní vyplnit až do nejmenších podrobností sen o útulném, a především praktickém bydlení.

A od čeho se při plánování tzv. odpíchnout? Rozhodně od masivního dřeva. Pokud nechcete investovat do skříně vyrobené kompletně z tohoto materiálu, dopřejte si ho alespoň v konstrukci. Jeho výhodou je nejenom vysoká nosnost, ale také odolnost a snadná opravitelnost. Každý škrábanec a další poškození lze totiž jednoduše zbrousit, což se bohužel o jiných materiálech říct rozhodně nedá.

Náš tip: Stojíte-li z cenových důvodů o co nejvěrnější napodobeninu dřeva, pak rozhodně vsaďte na MDF a LTD desky. Nabídnou lepší cenu, ovšem i poměrně dobrou odolnost v případě, že mají kvalitní ABS hrany. Jejich povrch pak může být jak lesklý, tak matný.

Na co myslet při nákupu skříně do předsíně

Ovšem je nutné rozlišovat také místo, kam má váš nový nábytek přijít. Třeba při výběru nábytku do předsíně by měl vždy rozhodovat první dojem. Vždyť právě ona vítá všechny návštěvníky u vás doma a prozradí jim, k jaké osobnosti zavítali. Vybavit tedy předsíň pouze tím, co vám zbylo z vybavení vašeho domu či bytu, případně se vám zalíbilo ve výprodeji, není právě nejlepší a ani nejpraktičtější nápad.

Skříním a dalšímu nábytku by také měly sekundovat i další citlivě zvolené doplňky. Například vhodné tapety, linoleum nebo koberce v domácnosti vytvoří přesně takovou atmosféru, jakou si budete přát. A bonus v podobě plnohodnotně využitelného úložného prostoru se stane už jen onou příslovečnou třešničkou na dortu.

Související témata:
Komerční článek