Silvestrovský ohňostroj

Kalousek jde proti ohňostrojům. Co si o tom myslíte vy? ANKETA

Mirek versus petardy
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

S obavou o zdraví domácích mazlíčků hlavně při novoroční kanonádě vystoupil poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek. Mezi odpůrci a zastánci se rozhořela debata. Je to bombový útok a ohrožuje to naše miláčky, tvrdí odpůrci rachejtlí. Petardy odpalujeme jen jednou za rok, ohňostroje jsou součástí tradice, tvrdí zastánci.

Na obranu hlavně psů se ozval prostřednictvím svého twitterového účtu poslanec Miroslav Kalousek. Podle něj žije v zemi více než dva miliony psů a je potřeba myslet i na jejich zdraví. Vyzval proto k zamyšlení všechny, kdo se chystají nějaký dělobuch odpálit.

 


Podobně se na problematiku dívá i organizace Společnost pro zvířata, která je součástí Českého svazu ochránců zvířat (ČSOP). "Ohňostroje, pyrotechnika obecně a oslavy přinášejí do života zvířat zmatek, úzkost a strach. Zvířata jsou vyděšená, schovávají se a snaží se před hlukem a výbuchy uniknout," popsala organizace na svých stránkách. Ohňostroje označila za "bombový útok".

 

Anketa

Patří pyrotechnika k Silvestru?

Hlasovalo 5889 lidí.


Ohledně ohňostrojů se před několika dny rozhořela výbušná diskuze na facebookových stránkách Kauflandu. Ten na svůj profil umístil reklamu na akční nabídku silvestrovské pyrotechniky. Podrobnosti jsme popsali zde. Někteří diskutující se durdí nad sobectvím milovníků petard, další ovšem zábavní pyrotechniku brání jako součást tradice, která se opakuje jen jednou za rok.

 

"Zakázala bych prodej, s výjimkou na Silvestra, a ještě by museli si jít bouchat někam na určené místo. Nejen, že to vadí zvířatům, ale i mě to vadí, proč mám celý prosinec poslouchat nějaké rány? Navíc udělají s tím bordel kolem domu, ale 1. ledna to nejde nikdo po sobě uklidit," napsala do diskuze Marcela Dadučová.

 


"Super, už se těšíme! Pejskaři, se proberte! Mám taky psa, a těch pár dní v roce se to dá přežít. Máte si ho vychovat, aby se nebál," oponoval Jan Málek. 

rod TN.cz