Inspektoři se zhrozili

Zápach a tři roky prošlé maso! Půl tuny výrobků nevyhovělo kontrole

Kontrola v areálu SAPA odhalila půl tuny zkaženého masa - 1
Zdroj: Státní veterinární správa ČR
Kontroloři našli půl tuny neoznačeného masa
Téma:
SVS

Veterináři ve spolupráci s policisty a celníky odhalili v pražské tržnici SAPA nelegální prodejnu potravin. Kontroloři objevili téměř půl tuny masa a masných výrobků, které nebyly označeny, případně byly i celé roky prošlé.

"V prodejní části provozovny veterináři zajistili 455 kilogramů masných a rybích výrobků, drůbeže, vnitřností, vepřového a hovězího masa. Tyto produkty byly skladovány v chlazeném či zmrazeném stavu," informoval mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

 

Výrobky nebyly nijak označeny, proto prodejce nemohl ani znát datum minimální trvanlivosti. Provozovatel kontrolorům nedodal ani žádné doklady o původu potravin. Pět kilogramů sépií už zapáchalo a ukázalo se, že byly až tři roky prošlé.

 

Dalších 19 kilogramů mletého masa a masných produktů bez označení a dodacích listů našli inspektoři ve výrobní části prodejny. Všechny výrobky, které nevyhověly kontrole, znehodnotili barvou a nařídili jejich odstranění na náklady provozovatele.

 

 

"Za porušení požadavků na bezpečnost potravin hrozí provozovateli pokuta až do výše 50 milionů korun," doplnil Vorlíček s tím, že kontroloři zastavili také auto, ve kterém našli chlazené maso, od něhož ale řidič neměl doklady. Zboží pozastavili do doby, než řidič doklady nedodal.

 

GALERIE: Veterináři objevili půl tuny nevyhovujícího masa

1
/
3
Zdroj: Státní veterinární správa ČR
Kontrola v areálu SAPA odhalila půl tuny zkaženého masa - 1

TN.cz