Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.8. 2018 12:19
Německo, Francie

Západní Evropu zasáhly bouře! Ochromily dopravu, hrozí tornáda

Zdroj: APTN

Západní Evropu zasáhly silné bouřky. V Německu ochromily bouře a déšť dopravu. Na půl hodiny musel být přerušen provoz na letišti ve Frankfurtu, stojí také vlaky, na dálnicích se tvoří kolony. Na jihu Francie kvůli hrozbě evakuovali kempy.

Zatímco východní část Evropy stále trpí kvůli tropickým teplotám, na západě už udeřily prudké bouřky s přívalovými dešti. Největší problémy hlásí Německo, bouře už ale zasáhla také Francii, Belgii a Nizozemsko, kde platí výstraha před tornády a silným větrem, který v nárazech může dosahovat až 150 km/h.

 

Na půl hodiny musel být kvůli intenzivnímu dešti přerušen provoz na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem. V okolí se zastavila také železniční doprava. Hasiči stále vyjíždějí k popadaným stromům a ulámaným větvím, píše portál Die Welt.

 

Silničáři museli uzavřít také dálnici A3 v Hesensku, které bouřky zasáhly nejvíce. Tvoří se až 20kilometrové kolony. Podle meteorologů se mračna přehnala rychle, napáchala ale velkou spoušť. Zranili se tři lidé, z toho jeden těžce, když silný vítr strhnul markýzu u kavárny ve městě Bad Vilbel.

 

 

Vlaková doprava je přerušená na více místech Německa. Problémy hlásí z Dolního Saska či Porýní-Vestfálska, kde spoje nabírají obrovská zpoždění. Na několika místech polámané větve dopadly na elektrické vedení, což způsobilo výpadky proudu.

 

 

 

Francii hrozí bouřky především na jižním pobřeží, oblačnost se zformovala nad Severním mořem. Záchranáři už z pěti kempů na jihu země evakuovali zhruba 750 lidí. Přívalové deště totiž rychle zvedaly hladiny řek. 70letý muž z Německa se pohřešuje.

epa TN.cz