pátrání pokračuje

Záplavy překvapily turisty na Korsice, pět jich zemřelo!

Pátrání po nezvěstném v kaňonu Zoicu
Zdroj: Profimedia
Téma:

Bleskové povodně na Korsice si ve čtvrtek vyžádaly čtyři lidské životy. V zaplaveném kaňonu zemřeli čtyři francouzští turisté včetně jednoho dítěte. Další z turistů byl nezvěstný, pátrání muselo být přes noc odvoláno, potápěči se do vody vrátili brzy ráno. Jeho tělo objevili o chvíli později.

Sedm turistů překvapila ve středu odpoledne v kaňonu Zoicu na Korsice velmi silná bouře. V bleskových záplavách zemřeli čtyři lidé, informuje portál LeFigaro.

 

Mezi mrtvými je otec a jeho sedmiletá dcera, uvedl prokurátor města Ajaccio Eric Bouillard. Dva lidé ze skupiny přežili, je mezi nimi i matka dítěte. Podle úřadů se jednalo o francouzské turisty.

 

Video: Zaplavený kaňon Zoicu na Korsice

 

Jeden člen skupiny zůstával dlouhou dobu nezvěstný. Do pátrací operace se zapojili potápěči i vrtulníky. Kvůli nastupující noci ale muselo být pátrání odvoláno a začalo opět ráno následujícího dne. Tělo našli záchranáři o chvíli později.

 

 

Kaňon Zoicu je turisty vyhledávaná oblast zejména kvůli vodopádům. Prudké bouřky trápí podle portálu LeFigaro oblast již několik dnů.
 

Související témata:
klma TN.cz