rok 2019

Zapomenutý vozíčkář či svíčka v lednici. Hasiči se pochlubili kuriózními zásahy

Kuriózní zásahy hasičů ve Středočeském kraji
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 27.12. 2019 17:41
Téma:

Každý rok vyjíždí hasiči k mnoha tisícům událostí, i v roce 2019 zaznamenali celou řadu velmi netradičních výjezdů, které lze označit za netypické, kuriózní, netradiční a podobně. Hasičský sbor Středočeského kraje se podělil o několik takových případů, které se sice ne vždy obešly beze škod, s odstupem času ale podle nich většina vyvolala úsměv.

Svíčka v lednici

Velmi netradiční byl například zásah 15. května v Benešově, kde začalo hořet v kuchyni jednoho z bytů v panelovém domě. Plameny hasiči zlikvidovali do 15 minut od příjezdu. Škoda byla vyčíslena na 300 tisíc korun, příčina ale byla poněkud neobvyklá.

 

"Příčinou vzniku požáru byla neopatrnost sedmdesátileté uživatelky bytu, která dala do pootevřené lednice na snadnější rozmrazení hořící svíčku a odešla do nedalekého marketu na nákup," popsal mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

 

 

Zapomenutý vozíčkář

Kuriózní případ řešili hasiči uprostřed června. Oznamovatelka totiž na západním okraji lomu Velká Amerika objevila vozíčkáře ve velmi špatném terénu. Tam se měl údajně muž dostat s dalšími lidmi, se kterými vyrazil na čundr. Proč ho ale zanechali samotného v terénu, ví patrně jen on sám. Vozíčkáře hasiči ve spolupráci s policisty, záchranáři a správcem lomu dostali do bezpečí.

 

 

Oznámení o požáru přišlo z Francie

V červnu přijali hasiči oznámení o požáru haly v obci Sluhy, plameny prý viděl majitel na svém mobilním telefon, když kontroloval bezpečnostní kamery z dovolené ve Francii.

 

"Operační důstojník k události vyslal jednu profesionální a tři dobrovolné jednotky, celkem se šesti cisternami a automobilovou plošinou. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že nejde o požár, ale zahraniční zaměstnanci firmy si v areálu při noční směně opékají na ohni buřty," sdělil Holomčík.

 

Křižovatku zablokovali kapři

V sobotu 12. října čekalo na hasiče netradiční odklízení. V Rakovníku se totiž převrhl traktor, který převážel kádě s kapry. Ryby ležely po celé šířce vozovky do vzdálenosti několika desítek metrů od převráceného vozidla. Hasiči a rybáři jich museli posbírat přes dvě tuny.

 

GALERIE: Rakovník zaplavili kapři

1
/
7
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Ryby zaplavily Rakovník - 4

 

Uvězněn v kontejneru

"Profesionální hasiči z Mladé Boleslavi vyjeli v úterý 3. prosince na žádost městské policie k netradiční záchraně do ulice Mileny Hážové, kde vlezl muž do mobilního kovového kontejneru na textil, ale už se nedokázal vlastními silami dostat ven," uvedl Holomčík. Hasiči byli na místě za pár minut, pak přišly na řadu bruska a ruční vyprošťovací nástroje, nezraněného muře se podařilo z železné hrobky dostat za malou chvilku.

TN.cz