Poctivost nevymřela

Řidič zapomněl na náměstí desítky tisíc korun. Na policii se nestačil divit!

Nalezené peníze
Zdroj: Getty Images
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 5. 6. 2020
Téma:

Na čtvrteční odpoledne nejspíš nikdy nezapomene 61letý muž z Přerovska. Při odjezdu z tamního náměstí zapomněl na střeše auta příruční tašku s klíčky od dalšího vozu, doklady, firemními razítky a dokumenty, ale také s několika desítkami tisíc v hotovosti. Ačkoli bylo náměstí v tu dobu plné lidí, jako poctivec se mezi nimi prokázal jen jeden.

Jednašedesátiletý muž zřejmě pospíchal a když mezi půl třetí a třetí hodinou odpoledne nastupoval v Přerově do auta, neuvědomil si, že tašku s pro chod firmy nezbytnými věcmi nechal ležet na střeše. Rozjel se pryč a taška s desítkami tisíc korun zůstala ležet na náměstí T. G. Masaryka.

 

Ačkoli podle policie o svědky incidentu nebyla nouze, vzhledem k tomu, že v tu dobu bylo náměstí plné lidí, pouze jeden z nich se odhodlal tašku sebrat a vydat se s ní na policejní služebnu. V tu dobu si také roztržitý řidič uvědomil, že ji postrádá a na přerovské náměstí se okamžitě vrátil.

 

 

Oba se tváří v tvář setkali přímo na služebně – zoufalý majitel přišel ohlásit ztrátu a poctivý nálezce kýženou tašku právě přinesl.

 

Pátrání po zavazadle plném peněz, firemních dokumentů a s klíči od dalšího auta, tak trvalo pouhých pár minut. Jestli se za svou poctivost zhruba čtyřicetiletý nálezce dočkal odměny, však není známo.

 

 

"Oba dva byli poučeni o tom, jakým způsobem postupovat, co podle občanského zákoníku, komu náleží. Nálezce i předávající spolu zůstali v kontaktu. Zda se to odešlo bez nálezného nebo s nálezným, nedokážeme říct," popsal mluvčí přerovské městské policie Miroslav Komínek.

 

Zda by se podobně čestně zachoval i někdo další z těch, kteří v tu dobu byli na náměstí a celý incident viděli, si policie netroufá odhadovat.

TN.cz