obří exploze

Muž v Táboře chtěl potrestat ženu, omylem vyhodil do vzduchu byt!

Téma:

O škodlivosti žárlivosti se nedobrovolně poučil na sídlišti v Táboře muž, který podezíral partnerku z nevěry. Jeho neuvěřitelná "pomsta" skončila explozí a půlmilionovou škodou.

Opravdu bizarní případ řeší od pondělní noci táborská kriminálka. Hlavním "hrdinou" kauzy je žárlivý muž, který zvolil opravdu originální způsob, jak vytrestat partnerku.


Když jeho družka odešla v neděli večer na noční směnu, opil se a v záchvatu žárlivosti vymyslel, že dá na varnou desku sporáku dva obyčejné zapalovače.


Zapnul plotýnku na plný výkon a pak odešel na lavičku před dům, aby se pokochal svým dílem. Exploze byla ovšem mnohem silnější než by velikost dvou obyčejných zapalovačů naznačovala.


Výbuch byt naprosto zdemoloval a vyrazil všechna okna. Bylo štěstí, že byla hluboká noc, jinak by totiž střepy mohly pořezat děti, které si před domem denně hrají. Nemluvě o tom, že muž má se svou družkou dvouleté dítě, které ovšem v inkriminované době bylo naštěstí u prarodičů.


Vyšetřovatelé škodu odhadli na půl milionu korun, opilý žárlivec, který partnerku nejspíš podezíral úplně zbytečně, skončil v policejní cele. Kriminalisté ovšem s výslechem museli čekat celé pondělí, dokud nedobrovolný žhář nevystřízlivěl.


Muž zatím nebyl z ničeho obviněn, je ovšem pravděpodobné, že nakonec bude mít na krku minimálně obecné ohrožení.

pez, Jiří Bydžovský TN.cz