Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.6. 2018 13:07
Sedm trestných činů

Žárlivec měl přizabít partnerku a ukrást jí mobil! Do vazby nejde

Zdroj: TV Nova

Soud v Sokolově dopoledne rozhodoval o uvalení vazby na muže z Rotavy, který se měl dopustit sedmi trestných činů. Mimo jiné týrání osoby žijící ve společném obydlí a těžkého ublížení na zdraví. Obětí byla jeho družka.

Sedmadvacetileté ženě měl její partner ubližovat dva roky. V poslední době jeho agresivita stoupala a ženě začalo jít o život. Neshody mezi partnery podle obžaloby začaly údajnou nevěrou ženy. Muž se s tím zřejmě nedokázal vyrovnat a družku opakovaně slovně napadal.

 

Od nadávek a výhrůžek už nebylo daleko k činům. Agresor měl ženu podle policie fackovat, pustil se do ní i pěstmi a dokonce ji měl kopat do celého těla. Jednou na ní měl vytáhnout nůž, násilím jí sebral mobilní telefon, aby do něj mohl nahlédnout, čímž spáchal mimo jiné i zločin loupeže.

 

Trestných činů má mít ale muž, který v pondělí stanul před sokolovským soudem, na svědomí dohromady sedm včetně maření výkonu úředního rozhodnutí. "Na začátku dubna letošního roku porušil rozhodnutí policejního orgánu, kdy byl vykázán ze společného obydlí," vysvětlila policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

 

 

Navíc měl zákaz navazovat s dnes už bývalou družkou kontakt. A to včetně nezletilých dětí, které neušetřil pohledu na ponižování a fyzické napadání jejich matky. Muž si na ženu počkal i na ulici v Rotavě, zmlátil ji.

 

Soud dal muži poslední šanci, ve vazbě neskončil. Písemně se zaručil, že přestane své družce ubližovat. Přesto mu hrozí až 10 let vězení.

František Nyklas/epa TN.cz