noční ostrava

Hospoda musela kvůli opatřením zavřít. Mejdan před ní rozháněla policie

Zásah policistů před pivnicí v Ostravě-Zábřehu - 6
Zdroj: Ostravský Zábřeh
Policisté zasahovali před pivnicí v Ostravě-Zábřehu.
Lucie Staničková
Lucie Staničková, Lucie Cochlarová
19.7. 2020 15:35
Téma:

Desítky policistů se sjely v noci na neděli k pivnici v Ostravě-Zábřehu, kde slavili výročí amatérští fotbalisté klubu Ostravský Zábřeh. Ti však kvůli hygienickým omezením zavedeným v Moravskoslezském kraji museli podnik ve 23 hodin opustit. V hlučné zábavě ale pokračovali před ním. Proto museli zakročit policisté.

Desítky strážníků a policistů zasahovaly v noci na neděli u pivnice v Ostravě-Zábřehu. Důvodem bylo oznámení, podle kterého mělo přibližně padesát tamních hostů rušit noční klid a dělat nepořádek.

 

"Něco takového jsem ještě neviděl, u restaurace jsem napočítal sedmadvacet policejních aut, přijeli těžkooděnci, policisté se psy, městští strážníci. Bylo tu přes sto policistů,“ popsal akci, která začala okolo půlnoci, jeden ze svědků.

 

 Zásah policistů v Ostravě-Zábřehu:

 

 

"Přijali jsme oznámení, že větší počet lidí před pivnicí ruší noční klid a dělá výtržnosti. Zjistilo se, že dotyční jsou naštvaní, že museli pivnici už opustit, takže venku dělali kravál, což se nelíbilo místním,“ potvrdila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

 

Situace byla však nepřehledná a podle prvního oznámení mohlo být na ulici padesát i více lidí. Podle policejní mluvčí na místo proto poslali adekvátní množství hlídek a jednotek. "Nevěděli jsme, do čeho jdeme. Nechtěli jsme nic podcenit,“ vysvětlila Viačková nasazení většího počtů policistů.

 

Událost objasnil redakci TN.cz také zástupce fotbalového klubu Ostravský Zábřeh, který však nechtěl být jmenován. "Kvůli opatřením v kraji jsme museli oslavy kolem 23. hodiny ukončit a opustit pivnici. Proto jsme ještě chvíli pokračovali v popíjení před ní. Přiznávám, že jsme dělali asi větší hluk, ale nejsme žádní chuligáni," popsal.

 

 

K žádnému zranění ani poškození majetku nedošlo. Redakce TN.cz kontaktovala také pivnici, před kterou mělo k nepokojům dojít. Obsluha se však k tomu nechtěla vyjádřit.

 

"Nemám vám k tomu co říci, my jsme měli v tu dobu už zavřeno,“ řekla TN.cz obsluha pivnice Assen.

 

Policisté nyní případ vyšetřují. Budou se prověřovat kamerové záznamy i výpovědi svědků.

 

GALERIE: Zásah policistů před pivnicí v Ostravě-Zábřehu

1
/
10
Zdroj: Ostravský Zábřeh
Zásah policistů před pivnicí v Ostravě-Zábřehu - 13

TN.cz