Michael Hrbata

Zásah protikorupční policie: Zadržen měl být i bývalý poslanec!

Zásah ÚOOZ - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Zásah ÚOOZ - Ilustrační foto

Protikorupční policie zasahovala v úterý v pražské firmě Techniserv. Mezi zadrženými by měl být i bývalý poslanec za ODS a bývalý náměstek ministra obrany Alexandra Vondy Michael Hrbata, uvedl týdeník Euro na svém webu.

Podle informací týdeníku Euro si policisté z protikorupčního útvaru přišli do společnosti Techniserv poté, co prověřovali podezřelé veřejné zakázky. IT firma Techniserv často spolupracuje s ministerstvem obrany, brněnským nebo pražským magistrátem, upozorňuje týdeník.

 

Společnost se na svém webu, který je momentálně mimo provoz, chlubila třeba zakázkami na leteckých základnách v Praze-Kbelích, Čáslavi nebo Pardubicích, kde zajišťovala například rekonstrukce rozvodů světelného zabezpečovacího zařízení ranvejí nebo projektovou dokumentaci a autorský dozor při rekonstrukci řídící věže. Rekonstruovala také elektro systémy v objektech 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

 

Techniserv se oficiálně zabývá elektroinstalacemi, telekomunikacemi, datovými systémy, bezpečnostními systémy a investiční výstavbou. Nabízí zpracování studií, projektů, realizaci staveb a konzultace.

 

 

Týdeník Euro připomíná také, že Techniserv figuruje i v kauze bývalého náměstka ministerstva práce a sociálních věcí Vladimíra Šišky. Ten vloni dostal od soudu sedmiletý trest. Spolu s bývalým šéfem odboru informatiky Milanem Hojerem, který byl odsouzen na 6 let, byl potrestán za vydírání a zneužití pravomoci při veřejné zakázce. Kauza zlomila vaz někdejšímu ministrovi práce a sociálních věcí Jaromíru Drábkovi.

 

Údajně zadržený exposlanec Michael Hrbata byl zvolen do Sněmovny v roce 2010 a strávil v ní jedno volební období. Poté působil jako náměstek ministra obrany pro personalistiku. Vedle toho do jeho kompetencí spadaly i vojenské školství a armádní sport.
 

vbo TN.cz