Vážná nehoda

Zasahující sanitku smetlo na D7 auto, celkem čtyři zranění

Sanitka. Ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Téma:

Na 10. kilometru dálnice D7 ve směru na Slaný narazilo ve středu ráno osobní auto do sanitky, která vyjela k jiné nehodě. Záchranáři ani nestihli vystoupit z auta. Na místě jsou celkem dva středně těžce zranění řidiči a dva lehce zranění záchranáři.

Ranní zásah neskončil dobře pro zasahující záchranáře, kteří před devátou hodinou vyjeli k nehodě na 10. kilometru dálnice D7. Ještě než vystoupili ze sanitky, narazilo do ní další osobní auto, řidič (22) trpěl vážnější poranění, záchranáři se zranili lehce.

 

Původně sanitka vyjela k jiné nehodě. "Ze zatím neznámých důvodů vyjel řidič (42) s vozidlem Mazda z dálnice, utrpěl při tom středně těžká zranění. Do vozidla záchranné služby, která k případu vyjela, následně narazilo osobní auto značky Honda," potvrdila zásah policejní mluvčí Michaela Nováková.

 

Řidič v Mazdě skončil hluboko pod srázem. Kvůli vytažení jeho vozu přijede speciální vozidlo.

 

 

Na místo okamžitě vyrazili další záchranáři. Policisté kvůli zásahu uzavřely pravý jízdní pruh, řidiči tak s opatrností projedou.

 

Vážnou nehodu museli řešit také pražští záchranáři, kteří kolem desáté hodiny vyjeli do ulice Povltavská, kde se zranili celkem tři lidé, jeden z toho těžce.

 

"Šlo o srážku dvou osobních aut: muže (71) s poraněním horní končetiny, ženu (70) s poraněním hrudníku a krční páteře a ženu (20) se zraněním ruky jsme vyšetřili a transportovali do Nemocnice Na Bulovce," informovala pražská záchranná služba.

 

 

K případu vyjeli také policisté a hasiči. "U případu v Povltavské ulici zasahovala jednotka z Holešovic. Zajistili jsme místo nehody proti vzniku požáru," potvrdili pražští hasiči na Twitteru.
 

klma TN.cz