Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 12. 2018
výroční zprávy

Zasedá Bezpečnostní rada státu, řeší extremismus i cizí špiony

Zdroj: TV Nova

Bezpečnostní rada státu ve čtvrtek projednává výroční zprávu o extremismu a zabývat by se měla i výročními zprávami Bezpečnostní informační služby a Vojenského zpravodajství. V nich zaznělo i varování před ruskými a čínskými špiony.

Bezpečnostní rada státu vzala na vědomí výroční zprávu o extremismu v Česku za rok 2017 v původním znění, které připravilo ministerstvo vnitra. A to i přesto, že k ní měl Pražský hrad výhrady. Vadily mu zmínky o hnutí SPD Tomia Okamury právě v souvislosti s extremismem.

 

Zprávu bude nyní projednávat vláda. Ministři v čele s předsedou vlády Andrejem Babišem se mají zabývat i výročními zprávami Bezpečnostní informační služby a Vojenského zpravodajství. V nich zaznělo varování před ruskými a čínskými špiony, kteří mají působit například na ruském a čínském velvyslanectví.

 

Zasedání bezpečnostní rady státu zasáhlo i do dnešního jednání Poslanecké sněmovny o písemných interpelacích. Debata se členy vlády začala později, protože v jednacím sálu nebyl ráno přítomen ani jeden z ministrů a dolní komora tak nemohla jednat.

 

 

Většina členů vlády byla totiž právě na zasedání Bezpečnostní rady státu. Do sněmovny pak nakonec dorazil ministr kultury Antonín Staněk.
 

Jaroslav Brousil/klma tn.cz / TV Nova
Reklama