bezpečnostní rada

Praha má zatím dostatečný počet lůžek, červený kříž spouští kurz pro dobrovolníky

Martin Klícha
Martin Klícha
29.9. 2020 17:51

V úterý odpoledne se sešla bezpečnostní rada hlavního města Prahy, aby jednala o aktuální situaci ohledně koronaviru. Primátor zveřejnil, že má Praha zatím dostatek lůžek, také uvedl, že koronavirus nenarušuje provoz služeb města.

Primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib uvedl, že jsou kapacity v nemocnicích zatím dostatečné.

 

"Praha má zatím dostatek nemocničních lůžek! Aktuální úterní čísla v 11 hodin: Na ARO/JIP máme volných 133 lůžek (16 % z celkového počtu). Standardních lůžek s kyslíkem je volných 819 (28 % z celkového počtu)," zveřejnil Hřib na sociálních sítích.

  

Koronavirus zatím podle něj nenarušuje provoz policie, hasičů, záchranky ani dalších služeb.

 

 

Radní města Milena Johnová přiblížila, jak je to se situací v domovech pro seniory. Podle ní jsou pracovníci poučení z první vlny, situaci tak zvládají. Žádná významnější ohniska zatím nejsou registrována.

 

Červený kříž spouští jednodenní kurz "Pomáhám pečovat" pro dobrovolníky z řad veřejnosti, laický personál by pak mohl poskytnout pomoc profesionálnímu personálu. Nemusí jít nutně o onemocnění Covid-19. Přihlásit se může každý, kdo je starší 18 let a má chuť. Jde například o starost o pacienta na lůžku, lidé se naučí jak polohovat lůžko, jak pomoci s hygienou a mnoho dalších věcí, přiblížil vedoucí krizového týmu Richard Smejkal s tím, že nejde o krizové opatření, jde o dobrovolnou činnost pro lidi, kteří se chtějí vzdělat.

Související témata:
TV Nova