galerie nepřístupný terén

Zavalený muž nad lomem na Jičínsku utrpěl vážná zranění

Zasypaný muž u lomu Rumchalpa na Jičínsku
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Téma:

Vážná zranění utrpěl muž, kterého v hluboké jámě nad lomem Rumchalpa na Jičínsku zasypalo kamení a zemina. Ze závalu ho ve velmi vážném stavu dostali hasiči, kteří ho museli resuscitovat na místě. Následoval přenos z těžko přístupného terénu k vrtulníku, který ho převezl do nemocnice.

K vážné nehodě došlo v úterý krátce před jednou hodinou odpoledne. Nad lomem Rumchalpa u Kumburského Újezdu se při výkopových pracích svezla část stěny jámy. Pomoc ihned zavolal druhý muž, který tam také pracoval.

 

Na místo okamžitě vyrazili hasiči a záchranáři. "Ještě před příjezdem prvních hasičů na místo se snažil zavalenému muži pomoct jeho kolega, který ho postupně vyhrabával," přiblížila mluvčí hasičů Martina Žahourková.

 

GALERIE: Zavalený muž u lomu Rumchalpa

1
/
7
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Zasypaný muž u lomu Rumchalpa na Jičínsku

 

Další vyprošťovací práce v jámě v těžko přístupném terénu prováděli hasiči, kteří pomocí lopat a rukama odhrabávali zeminu a kamení. Muže se hasičům podařilo vyhrabat zhruba za patnáct minut. Muž byl ve velmi vážném stavu.

 

 

"Hasiči asistovali při resuscitaci vážně zraněného muže a po zajištění jeho zdravotního stavu ho pomohli transportovat z těžko přístupného terénu k vrtulníku. Ten pacienta transportoval do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," doplnila Žahourková. Na místo dorazil také psycholog, který poskytl péči druhému muži.
 

klma TN.cz