Uherské Hradiště

Zátah na městském úřadu: Úředníka odvedli přímo z práce

V kancelářích Městského úřadu v Uherském Hradišti zatýkala policie. Kriminalisté si tam přišli pro jednoho zaměstnance, kvůli podezření na spáchání závažné hospodářské trestné činnosti. A policisté zatýkali i na dalších místech města.

Kdo si ve čtvrtek chtěl v Uherském Hradišti vyřešit svůj dopravní přestupek nebo vyřídit něco v registru vozidel, měl smůlu. Kvůli středečnímu zatýkání byla celá budova ještě ve čtvrtek uzavřena. Policisté tam zasahovali dlouhé hodiny. Byli v civilu, proto si ani sousedé nevšimli, že se něco děje.

 

Spekuluje se, že mohlo jít o úplatky některého z úředníků. Paradoxně se ani vedení města nedokázalo shodnout, jak problém Odboru dopravních a správních agend vysvětlit.

 

"Jedna osoba byla zadržena pro podezření ze spáchání trestné činnosti v mimopracovní i pracovní oblasti," řekl TV Nova tajemník Městského úřadu v Uherském hradišti Josef Botek.

 

"Záležitost se týkala hospodářské trestné činnosti, nesouvisející s jeho zaměstnáním na Městském úřadě," tvrdí starosta Uherského Hradiště Stanislav Bláha.

 

Po středečním zátahu odvedli policisté z několika uherskohradišťských adres k výslechu celkem jedenáct osob.

 

 

"V současné době je tento případ ve fázi prověřování, proto nebudeme sdělovat žádné podrobnější informace," uvedl krajský policejní mluvčí Petr Jaroš.

 

Vedení města se už před časem obrátilo na policii. Na údajné podivné praktiky Odboru dopravy ho upozornil anonym. Podle starosty ale policisté vedení města odpověděli, že celou záležitost odložili.

 

Už před lety se dostal do velkých problémů jiný úředník z uherskohradišťského odboru dopravy. Hříšníkům měl za úplatu vracet za přestupky sebrané řidičské průkazy po pár týdnech. Když se vše provalilo, na úřadu skončil.

vbo, Petr Zapletal TN.cz