"Kovbojka" v Ústí

Zatroubil na auto, pak se bál o život. Druhý řidič totiž tasil pistoli!

Martin Kočárek
Martin Kočárek
Aktualizováno 14.8. 2019 20:43
Téma:

Nepochopitelným incidentem se teď zabývá policie v Ústí nad Labem. Řidič osobního auta zatroubil na vozidlo jedoucí před ním. Jeho majitel zastavil, vystoupil a na řidiče vytáhl střelnou zbraň. Zklidnil se až v momentě, kdy zjistil, že celý incident snímá bezpečnostní kamera. Policie muži pistoli okamžitě zabavila.

Při vyjíždění z obchodního centra řidič zatroubil na vozidlo před sebou. Jeho šoféra taková malichernost ale evidentně pořádně vyprovokovala. Vystoupil, z opasku vytáhl pistoli a namířil si to rovnou k muži, který zatroubením upozornil na příliš pomalou jízdu.

 

"Muž měl legálně drženou střelnou zbraň, kterou mu policisté ihned po incidentu odebrali a v současné době bude probíhat řízení, kde se bude zkoumat, zda je schopen být nadále držitelem zbrojního průkazu," popsala policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

 

 

Policie incident vyšetřuje pro podezření z trestného činu vydírání. Ozbrojený muž troubícího řidiče varoval, že si má sednout zpátky do svého auta. Kdyby nedržel v ruce pistoli, šlo by o obyčejnou hádku - s pistolí v ruce už by ale podle policie mohlo jít právě o vydírání. za to hrozí dva až osm let vězení.

pez TN.cz