Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Místo masa voda!

Závadný pangas v Albertu: Masa v něm bylo jen 48 %, zbytek voda!

Pangas s přidanou vodou
Zdroj: SZPI/ Thinkstockphotos.com
Pangas s přidanou vodou

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila společnosti Ahold, která v České republice provozuje řetězec supermarketů Albert, aby z prodeje stáhla dvě šarže mraženého pangase. Obsah totiž zdaleka neodpovídal tomu, co bylo uvedeno na obalu. Místo masa jsme platili za vodu!

Podle obalu mělo být uvnitř 90 % rybího masa a 10 % pitné vody. Čistá hmotnost po odkapání pak měla být 900 gramů. "Laboratorní analýza SZPI potvrdila v hodnocených šaržích obsah masa v množství 48,3 %, respektive 48,7 %. Skutečný obsah masa ve výrobku byl téměř o polovinu nižší, než by odpovídalo údaji uvedeném na obalu," řekl mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

 

Inkriminované šarže filet Pangase dolnookého měly označení VN 411 VI 411 a VN 311 VI 358. Trvanlivost pak do září, respektive října roku 2017. Obě vyrobila vietnamská společnost Anmyfishco Phu Hoa, An Giang

 

GALERIE: Pangas s přidanou vodou

1
/
4
Zdroj: SZPI
Pangas s přidanou vodou - 1

 

"Vzhledem ke skutečnosti, že potravina byla falšována přídavkem vody, inspekce nařídila prodejci, aby neprodleně stáhnul závadné šarže z tržní sítě. SZPI zároveň s prodejcem zahájí správní řízení o uložení pokuty," dodal mluvčí SZPI Kopřiva.

 

 

Falšování mražených ryb vodou v tak masivním množství označila SZPI za "mimořádně bezohlednou a zcela nepřijatelnou praktiku vůči spotřebiteli", kterou hodlá nadále kontrolovat a postihovat.
 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO BYSTE NECHTĚLI: Měl to být obyčejný nákup. To, co ale muž objevil v lednici vás vyděsí!

Je libo šťavnatý burger nebo steak? Neuvěříte, z čeho vyrábí potraviny pro tenhle obchod!

vbo TN.cz