Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 4. 2018
Výhrůžný telefonát

Drama na lince 158: Zavěsíte a někoho zastřelím! AUDIO

Zdroj: Policie ČR

Pražští kriminalisté velmi rychle vypátrali muže, který měl před týdnem volat několikrát na tísňové linky. Nejdřív si vymýšlel, že na několika místech hoří. Pak přitvrdil a začal vyhrožovat, že pokud operátor zavěsí telefon, půjde ven a někoho zastřelí.

"Pozdě večer 7. dubna zavolal operátorům linky 158 neznámý muž. Ten policistovi sdělil, že pokud mu operátor položí sluchátko, tak vezme svou nelegálně drženou zbraň, vyjde na ulici a zastřelí prvního člověka, kterého potká," popisuje šílený telefonát policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

Operátor s volajícím hovořil několik minut, snažil se zjistit, co dotyčný vlastně potřebuje, jak mu může pomoct a kde bydlí. Jenže se nic kloudného nedozvěděl. Muž nakonec hovor ukončil sám s tím, že už linku nebude dál blokovat.

 

Případ si obratem převzali kriminalisté, kterým se za 48 hodin podařilo volajícího identifikovat a následně zadržet na ulici poblíž jeho přechodného bydliště.

 

"Při zadržení museli být policisté velice obezřetní, neboť do poslední chvíle nemohli vědět, zda podezřelý nelegální zbraň skutečně má či nikoli. Nakonec se ukázalo, že výhrůžky byly pouze plané," doplnil Hulan.


 

Dvaatřicetiletý "telefonista" putoval na policejní služebnu, kde mu vyšetřovatel oznámil, že za vydírání může po případném odsouzení strávit za mřížemi až čtyři roky. 

 

Poté policisté muže převezli na psychiatrii. Zároveň zadali zpracování posudku, který jim má odpovědět na otázku, zda je za své jednání vůbec odpovědný.

 

Poslechněte si výhrůžné telefonáty:

 

pez TN.cz