která cesta je lepší?

Závod štábů do Chorvatska z Brna a Prahy: Jeden tým čekal očistec!

Téma:

Cesta do Chorvatska čeká o prázdninách mnoho rodin. Naše štáby si už trasy projely. Do oblíbeného letoviska Baška na ostrově Krk vyrazil jeden reportér z Prahy a druhý z Brna. Naštěstí to vzali velmi prázdninově a oddychově. A dobře se u toho pobavili.

Dvě města, dva štáby, dvě trasy, jeden cíl. Kdo bude mít snazší cestu? Reportéři TV Nova se to rozhodli prověřit s jasným předpokladem - že z Brna by měla být cesta rychlejší.

 

První desítky kilometrů cesty z Prahy byly "na pohodu". Jen kolem Českých Budějovic štáb brzdily kamiony. Zvláštní, že většinou s brněnskou značkou. Oproti tomu kluci z Brna po čtyřiceti minutách zjistili, že si vybrali tu nejhorší trasu. Od nádrží Nové mlýny se táhla kolona aut až do polí. Kvůli jedinému semaforu. Během čekání na zelenou si ověřili, že i lodní doprava je rychlejší než automobilová. Novým mlýnům se obloukem vyhněte.

 

Tým se ploužil padesátkou kousek před hranicemi, kde Slovinci dokončují stavbu dálnice. Než vyrazíte na cestu, zkontrolujte si, kde máte hever a klíč. Štáb tyto pomůcky musel využít.

 

 

Pražáci mezitím opoustili dálnici a vydali se kratší cestou po okreskách do hor. Panoramata byla luxusní. Přesto Brňáci po výměně kola stále drželi náskok. Jenže v Chorvatsku se situace opakovala. A chorvatské odtahovky nespěchají. Po dvou hodinách to tým vzdal a nakonec šel pěšky do nejbližší vesnice. Za Klagenfurtem překračil rakousko-slovinskou hranici, nutností se opět stává nákup známky. Týdenní za 15 eur stačí málokomu. Dálnice kolem Lublaně je ale skoro prázdná.

 

Pražský štáb musel platit za most na ostrov Krk, proti němu proudily na pevninu kolony aut, které se vracely z městských oslav. Po téměř dvanácti hodinách dorazil tým do cíle.

 

Brněnskému týmu se mezitím výlet změnil v očistec. Do cíle nakonec dorazil na kole a dámské koloběžce. A závěr? Nikdy nevíte, co vás po cestě potká, ale v Chorvatsku se určitě neztratíte. Pražský štáb stála cesta 2300 korun. Tým z Brna sice ušetřil na naftě, ale dvakrát píchl a stálo ho to i trošku sebevědomí. Jaké jsou ceny v Chorvatsku, uvidíte už zítra.

Ondřej Špalek/ Josef Svoboda/ lud TN.cz