případ taube

Zavražděného podnikatele pohřbili. Záhada smrti přetrvává

Téma:

Dnes se příbuzní rozloučili v pardubickém krematoriu se zavražděným podnikatelem Karlem Taubem, jehož tělo našla policie zahrabané v lese u Týnišťka na Orlickoústecku. Další rozloučení je naplánováno ještě na zítra ve Vysokém Mýtě. Padají také první dohady o vrahovi...

"Osud osvobodí mnohé od trestu, ale od strachu nikoho..." - tento Senecův citát na úmrtním oznámení je vzkazem rodiny nejspíš pro Taubeho vrahy. Rozloučení pozůstalí naplánovali na dvou místech - v Týništi a ve Vysokém Mýtě. Smuteční parte se objevilo dokonce i v lese, na místě, kde kriminalisté našli podnikatelovo tělo. I po dvou týdnech tam lidé chodí zapalovat svíčky.

 

 

Od nálezu lesního hrobu pardubická krajská kriminálka nevydala jediné prohlášení, což svědčí o tom, že jde o závažný případ. Nicméně podle informací televize Nova má za vraždou stát chroustovický podnikatel, který by měl už trávit čas ve vazbě.

 

Taube měl jet k němu v létě na jednání, pak už ho nikdo neviděl. Podezřelého pak měla policie skřípnout o Velikonocích. Podle svědků to bylo v nedalekých Poděčelech, kde má provozovat restauraci.

 

 

Pár dní na to kriminálka vykopala Taubeho tělo. Je velmi pravděpodobné, že je sem dovedl sám vrah. Podle informací televize Nova v souvislosti s tímto případem sedí ve vazbě pravděpodobně ještě další dva lidé. Krajské státní zastupitelství , které případ dozoruje, zatím nechce prozradit, jak Karel Taube zemřel.

tn.cz / gar