rozhodnutí soudu

Zavraždil mladší bratry, bodl 100x! Útočník z Počátek sedět nepůjde

Téma:

Dvojnásobný vrah Pavel T. z obce Počátky na Pelhřimovsku se definitivně vyhne mnohaletému vězení. Krajský soud mu nařídil ochrannou ústavní psychiatrickou léčbu. Muž loni v říjnu zavraždil své dva bratry a dalšího těžce zranil. Podle znalců byl nepříčetný a trpí paranoidní schizofrenií.

Své dva mladší bratry (sedmnáctiletá dvojčata) brutálně ubodal. Na tělech jim policisté našli neskutečných sto ran. Třetího o dva roky staršího bratra nožem těžce zranil. Jemu se ale přesto podařilo z domu utéct a přivolat pomoc.

 

Pavlovi T. hrozil až výjimečný trest. Ve vězení ale neskončí. Podle znalců trpí schizofrenií a v době útoku byl nepříčetný. "Slyšel jsem hlasy, které mi říkaly, že lidstvu hrozí smrt. A pokud zabiju své bratry, tak lidstvo zachráním," bránil se muž.

 

 

Mladík zatím zůstává v nejpřísněji střeženém pavilonu jihlavské psychiatrické nemocnice, jestli bude převezen jinam, o tom rozhodne soud v příštích týdnech nebo měsících.

 

Je otázkou, jak je možné, že muž se neléčil. Mladík údajně nemocí trpěl už devět let. Podle sousedů se choval divně. Byl uzavřený a někdy agresivní. Navíc podle nich bral drogy. Stav muže teď budou lékaři v ochranné ústavní psychiatrické léčbě každé dva roky přezkoumávat a poté vždy podle aktuálního stavu rozhodnou o tom, jestli ji prodlouží.

David Pik/ lud TN.cz