Přechody do Polska

Doprava u hranic úplně zkolabovala! Kolona měla až 30 kilometrů

Filip Pultar
Filip Pultar, Petra Bílková
Publikováno 17. 3. 2020
Téma:

Doprava před hraničními přechody do Polska zkolabovala, většina malých přechodů je totiž od nedělní půlnoci uzavřená. Přes ty větší se snaží projet nejen tzv. pendleři, ale i nákladní auta a kamiony převážející zboží. Kolony jsou tak dlouhé desítky kilometrů.

Kolona kamionů ve směru z Hradce Králové na Náchod končila před Jaroměří, tedy zhruba 25 kilometrů od hranic. V úterý brzy ráno se ještě snažili řidiči zastavovat svá auta u krajnice, osobní auta je tak mohla předjet. Dopoledne už byla situace ale zcela jiná. Kolona nakonec měla dlouhých 30 kilometrů. To pro řidiče znamenalo mnohahodinové zdržení.

 

V Královéhradeckém kraji je v současnosti otevřený jen přechod v Náchodě, v Libereckém pouze přechod v Harrachově. Odbavení jednoho auta trvá polským celníkům přibližně pět minut. Auta pečlivě kontrolují.

 

Kamiony během úterka také stály přes celý Náchod. Policie proto udělala před městem zátaras a kamiony pouštěla jen po malých skupinkách, aby ulehčila dopravě uvnitř města.

 

 

Jenže než tento zátaras policisté udělali, úplně zkolabovala doprava osobních aut, které ani k hranicím nemířily. Nakonec policisté odkláněli a zastavovali kamiony už u Hradce Králové, tedy 45 kilometrů před hranicemi.

TN.cz