Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

VIDEO Pobavil

Zněla fanfára, místo Zemana vešel Schwarzenberg! Sklidil potlesk

Zdroj: ČTK

Především poslance opozice pobavil na jednání Sněmovny Karel Schwarzenberg. Když zazněla prezidentská fanfára, vstoupil do sálu ještě před Milošem Zemanem. Vysloužil si potlesk a úsměvy. Prezident přišel podpořit projevem vládu před hlasováním o důvěře.

Ať už to udělal nechtěně, nebo úmyslně, dosud nejbouřlivější reakci vyvolal ve Sněmovně čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Při příchodu prezidenta Miloše Zemana všichni povstali, jen on běžel zřejmě na své místo.

 

Vypadalo to tedy, jako by zazněla prezidentská fanfára a místo Zemana přišel jeho protikandidát z první volby Schwarzenberg. Skupina kolem prezidenta dorazila až v závěsu za ním. Schwarzenberg krátce poté znovu sál opustil.

 

Dění ve Sněmovně sledujeme online:

On-line reportáž

Hlasování o důvěře vládě

1:27

Středeční schůze skončila.

1:25

Poslanci se hádají, zda vyřadit čtvrteční interpelace

1:20

Ověřovatelky potvrdí oficiální výsledky. "Pro návrh 105 hlasů, proti návrhu 91," potvrdila Kateřina Valachová.

 

Svým "manévrem" si vysloužil potlesk zejména od poslanců opozice, pousmáli se i jiní. Od členů nové vlády, která ve středu ve Sněmovně žádá o důvěru, ale Schwarzenberg schytal jen zamračené pohledy.

 

 

 

Předseda STAN Petr Gazdík na twitteru uvedl, že ve Sněmovně bylo "chvíli krásně". Také Schwarzenbergerova stranická kolegyně Markéta Pekarová Adamová napsala, že jí "scénka udělala radost".

 

Poslanci se k jednání sešli po deváté hodiny, jako první pronesl projev prezident Miloš Zeman. Vládu Andreje Babiše podpořil, kritizoval ale některé části programového prohlášení. Kabinet žádá o důvěru po devíti měsících od voleb.

 

Celý projev prezidenta Zemana:

 

epa TN.cz