Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zachránce, nebo podvodník?

Zázračný léčitel láká stovky Romů, i z Ameriky! Už se ví, kdo to je

Léčitel Maroš Píša
Zdroj: TV Nova
"Léčitel" Maroš Píša

Už týden se v piešťanském parku pravidelně shromažďují stovky Romů z Evropy i Ameriky, aby na vlastní oči spatřili zázračného léčitele, o kterém věří, že je dokáže zbavit různých nemocí. Muž (40) prohlašuje, že sílu uzdravovat mu dala Panna Marie, která se mu zjevila. Novinářům už se podařilo zjistit, kdo záhadný muž je.

Stačil jeden zázrak, při kterém měl být vyléčen malý romský chlapec, a z čtyřicetiletého muže se rázem stala celebrita. Nyní už týden chodí pravidelně do parku u Pažitského mostu v Piešťanech a pokládá své ruce na nemocné. Stovky Romů věří, že jeho dotyk je zázračný.

 

Za "svatým mužem" se sjíždějí zájemci nejen z Evropy, ale dokonce už i z Ameriky! Všichni trpělivě čekají a doufají, že právě je si léčitel vybere. Podle místních lidí si vybere vždy zhruba tři lidi. "Na každém pozná vážnost jeho nemoci, takže mu o ní ani nemusíte příliš říkat," pochvalují si nadšenci.

 

 

Trochu podivín, ale dobrák

Muž vzbudil zájem nejen Romů, ale i policie a novinářů, kteří se snaží zjistit, jestli nejde o podvodníka. Netrvalo dlouho a totožnost muže se podařilo objasnit. Jmenuje se Maroš Píša a v Piešťanech vyrostl, informují tvnoviny.sk.

 

 

Muž podle tamních médií žije s matkou v bytovce nedaleko parku. "Oba jsou dost zvláštní, v bytě i v pivnici mají nanošenou hromadu haraburdí. Jinak je to dobrý chlapec. Dokonce v Trnavě chodil na vysokou školu, chvíli tam učil i na jedné z fakult," sdělila jedna ze sousedek pro portál pluska.sk.

 

Žena na vlastní oči viděla, jak muž "léčí" nemocné ženy. "I dnes ráno si pro něj přijeli autem a kamsi ho odvezli," dodala sousedka s tím, že léčitele měli údajně odvézt až do 150 kilometrů vzdáleného Hurbanova.

 

Maroš do parku za svými příznivci podle místních chodí už od středy. Tvrdí, že se mu v parku, kde dříve býval hřbitov, zjevila Panna Marie a odevzdala mu sílu potřebnou k uzdravování nemocných. Do Pažitského parku nalákal tak obrovské množství lidí příběh o zázračném vyléčení romského chlapce.

 

Podívejte se na reportáž:

TN.cz