Podivné video

Zázrak nebo podvod? Socha Ježíše při procesí pohnula hlavou!

Téma:

Dějiny křesťanství jsou plné zázraků - nevysvětlitelných uzdravení nebo obrazů, které náhle začaly ronit krvavé slzy. Nyní se o rozruch postaralo video z Mexika, na němž obživla socha Ježíše Krista.

Záběry pocházejí ze Saltilla v severovýchodním Mexiku. Na videu je vidět jak socha Ježíše s křížem na rameni náhle pohne hlavou a na okamžik pootevře oči.


Jak to u podobných videí bývá, poté, co se záběry začaly šířit internetem, rozhořela se vášnivá diskuze o tom, co že to vlastně kameraman zaznamenal.


Zatímco bohabojní diskutéři podle britského Daily Mailu hovoří o zázraku a znamení od Hospodina, skeptici vidí buď přímo podvod nebo v lepším případě optickou iluzi.


Někteří diskutující, kteří pozoruhodné video zkoumali políčko po políčku, dokonce tvrdí, že těsně před tím, než se dá Ježíšova hlava do pohybu, je pod červeným pláštěm sochy vidět lidská ruka.Jiný skeptický divák se pro změnu podivil nad tím, že kamera je dlouho zaostřená na hlavu sochy, jako by čekala, až k pohybu dojde. A podle dalších je za pohyb zodpovědný někdo mimo záběr, kdo zatáhl za žlutou stuhu, která je uvázaná na svislé rameno kříže.


Ať už je pravda jakákoli, je málo pravděpodobné, že by katolická církev oficiálně uznala, že se na severu Mexika stal zázrak. Řada podobných "zjevení" totiž byla v minulosti odhalena jako podvod.

pez TN.cz