dočkala se

O děti usilovala celý život, dvojčata se ženě narodila až v 68 letech!

Dvojčátka
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
22.4. 2020 20:05
Téma:

Počkat se někdy opravdu vyplatí - o tom se přesvědčila i 68letá žena z Nigérie. S manželem si dlouhá léta přáli mít miminko, ale štěstěna jim dlouho nepřála. Až nyní to vyšlo. Díky umělému oplodnění se jim narodila dvojčata.

Margaret a její 77letý manžel Noah, kteří žijí v Nigérii, si dlouho přáli mít vlastní dítě. Svatbu měli už v roce 1974 a od té doby se celé roky marně pokoušeli o zplození potomka. Ani na chvíli nepolevili, přestože roky nemilosrdně utíkaly. Margaret podstoupila tři neúspěšná umělá oplodnění, ani to však manžele nedonutilo se vzdát. 

 

"Jsem snílek a byl jsem přesvědčený, že tento konkrétní sen se nám splní," prozradil muž televizi CNN. A nakonec se to skutečně povedlo. Čtvrté umělé oplození bylo úspěšné a Margaret v neuvěřitelných 68 letech porodila dvojčata.

 

 

 

Děti přišly na svět císařským řezem minulý týden v nigerijském hlavním městě Lagosu. Nemocnice ale radostnou novinu oznámila se zpožděním, aby dala novopečené mamince čas na zotavení. O ženu se v nemocnici staral speciální tým, především kvůli jejímu věku. "Protože se jednalo o starší ženu a prvorodičku, která navíc čekala dvojčata, bylo to vysoce rizikové těhotenství. Všechno však dopadlo dobře," řekl jeden z lékařů.

 

I přes značně pokročily věk není Margaret nejstarší matkou na světě. Minulý rok přivedla na svět dvojčata 73letá Indka, která je zřejmě doposud nejstarší rodičkou.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz