dočkala se

O děti usilovala celý život, dvojčata se ženě narodila až v 68 letech!

Dvojčátka
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 22. 4. 2020
Téma:

Počkat se někdy opravdu vyplatí - o tom se přesvědčila i 68letá žena z Nigérie. S manželem si dlouhá léta přáli mít miminko, ale štěstěna jim dlouho nepřála. Až nyní to vyšlo. Díky umělému oplodnění se jim narodila dvojčata.

Margaret a její 77letý manžel Noah, kteří žijí v Nigérii, si dlouho přáli mít vlastní dítě. Svatbu měli už v roce 1974 a od té doby se celé roky marně pokoušeli o zplození potomka. Ani na chvíli nepolevili, přestože roky nemilosrdně utíkaly. Margaret podstoupila tři neúspěšná umělá oplodnění, ani to však manžele nedonutilo se vzdát. 

 

"Jsem snílek a byl jsem přesvědčený, že tento konkrétní sen se nám splní," prozradil muž televizi CNN. A nakonec se to skutečně povedlo. Čtvrté umělé oplození bylo úspěšné a Margaret v neuvěřitelných 68 letech porodila dvojčata.

 

 

 

Děti přišly na svět císařským řezem minulý týden v nigerijském hlavním městě Lagosu. Nemocnice ale radostnou novinu oznámila se zpožděním, aby dala novopečené mamince čas na zotavení. O ženu se v nemocnici staral speciální tým, především kvůli jejímu věku. "Protože se jednalo o starší ženu a prvorodičku, která navíc čekala dvojčata, bylo to vysoce rizikové těhotenství. Všechno však dopadlo dobře," řekl jeden z lékařů.

 

I přes značně pokročily věk není Margaret nejstarší matkou na světě. Minulý rok přivedla na svět dvojčata 73letá Indka, která je zřejmě doposud nejstarší rodičkou.

TN.cz