Prosba o pomoc

Zazvonění, pak vykopnuté dveře. Oprsklé zloděje hledá policie! VIDEO

Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 22. 4. 2020
Téma:

Obří dávku drzosti předvedla na začátku dubna skupinka zlodějů v Brně. Místo plížení a nenápadnosti totiž pobertové zvolili úplně jinou taktiku. Za plného světla obcházeli domy a zvoněním zjišťovali, zda je někdo doma. Pak vykopli vstupní dveře a pomohli si k cizím věcem.

A i když jejich "kousky" natočily kamery v ulici, kriminalistům se už několik týdnů nedaří je ztotožnit a dopadnout. Proto nyní prosí o pomoc veřejnost.

 

"Bezostyšně chodili dům od domu a zvoněním zkoušeli přítomnost majitelů. Jakmile však zjistili, že je příbytek prázdný, dali se pohotově do práce. Násilím vykopli vchodové dveře a útroby rychle prohledali. Z liduprázdného obydlí pak odcizili dvě jízdní kola, na která nasedli a z místa odjeli," popisuje policejní mluvčí Petr Vala.

 

Tento nájezd stál majitele domu deset tisíc korun, ta samá skupinka ovšem podle Valy "úřadovala" i v jiném domě poblíž, odkud pro změnu zmizel notebook v hodnotě 18 tisíc.

 

"Prvním pachatelem je muž, který měl tmavé, nakrátko střižené vlasy. Oblečený byl do světlé mikiny s dlouhým rukávem a kapucí. Dále měl na sobě tmavé kalhoty, tmavé boty a na očích měl nasazené sluneční brýle. Jeho komplic měl taktéž tmavé, nakrátko střižené vlasy. Na sobě měl tmavou bundu s dlouhým rukávem, tmavé tričko s bílým nápisem a tmavé tepláky. Na nohou měl tmavé boty s bílou podrážkou," vypočítává Vala.

 

 

Oba doprovázela ještě žena s dlouhými tmavými vlasy svázanými do culíku. Oblečená byla do maskáčové kšiltovky, maskáčové bundy, černého trička a riflí. Na nohou měla tmavé boty.

 

"Víte, o koho se jedná? Máte k nim jakékoliv informace? Pomozte nám je dopadnout a předat spravedlnosti. V případě vypátrání jim totiž hrozí trestní stíhání za trestné činy krádež a porušování domovní svobody. Ozvěte se na linku 158 nebo na telefonní číslo 974 625 469," prosí mluvčí policie.

TN.cz