Pátrání policie

Zběsilá honička a sestřelení auta! Hlídka dopadla vězně. VIDEO

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 7. 8. 2020
Téma:

Policisté dopadli uprchlého vězně Tibora S., který ve čtvrtek zmizel z nestřeženého pracoviště na Chomutovsku. Na útěku ukradl osobní auto, se kterým ujel více než 100 kilometrů. Jeho zadržení bylo pořádně dramatické.

"Policejní hlídka z obvodního oddělení Aš si ve čtvrtek krátce před osmnáctou hodinou všimla osobního auta, které měl vězeň při svém útěku odcizit,“ popsal v pátek policejní mluvčí Jakub Kopřiva.


Policisté se za autem okamžitě vydali a pomocí výstražného světla a zvuků se ho snažili zastavit. Řidič však na výzvy nereagoval a dál zběsile ujížděl. Při tom zběsile manévroval a ohrožoval ostatní účastníky provozu.

 


Hlídka proto musela přitvrdit. Policisté proto varovně namířili zbraň na auto. Na to uprchlík zareagoval tak, že autem úmyslně narazil do pravého boku služebního vozu.

 

Muži zákona odpověděli střelbou na pneumatiku ujíždějícího auta. Řidič policejního auta se poté rozhodl využít také "beranidla". A právě tímto manévrem ujíždějící vůz zastavil.


"Po střetu policisté za použití donucovacích prostředků přiměli uprchlého vězně vystoupit z auta a zatkli jej,“ řekl Kopřiva. Zkoušku na drogy byla pozitivní na amfetamin. Kromě toho má prchající vězeň zákaz řízení.

 


"Chebští kriminalisté zahájili ve věci úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě a přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ doplnil Kopřiva.


Hledaný vězen byl následně znovu eskortován zpět do věznice. 


Osmatřicetiletý Tibor S. uprchnul z pracoviště v Přečáplech na Chomutovsku ve čtvrtek dopoledne. Na útěku v areálu ukradl světle zelenou octavii s černými pruhy přes kapotu a červenými pátými dveřmi.

TN.cz