Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.4. 2018 13:15
nesměl za volant

Zběsilá honička noční Prahou: Policie střílela po ujíždějícím autě!

Zdroj: TV Nova

V neděli nad ránem se v Praze odehrála policejní honička jako z amerického filmu. Muži zákona stíhali ujíždějícího řidiče, který je při své bezohledné jízdě ohrozil. Při stíhání dokonce po autě několikrát vystřelili. Řidič nakonec vjel do slepé ulice a skončil v poutech.

Z počátku na sebe řidič upozornil velmi pomalou jízdou. Následná honička z Radlic do Stodůlek však skončila nabouranými auty, poraženými stromy a dokonce i střelbou.

 

"Policisté z motorizované jednotky si všimli jedoucího vozidla v ulici Radlická v Praze 5. Rozhodli se ho proto zastavit, řidič však na jejich opětovné výzvy podle zvláštních předpisů nereagoval a snažil se jim utéci,'' řekl policejní mluvčí Jan Rybanský.

 

K zastavení auta měly pomoci i policejní zátarasy. Těm se však řidič dokázal vyhnout. Při úhybném manévru však málem přejel policistu. S poničeným autem pak pokračoval vysokou rychlostí dál.

 

 

"V průběhu pronásledování řidič svou bezohlednou jízdou ohrozil několik účastníků silničního provozu a porušil i několik dopravních předpisů, aby ho policisté zastavili, byly použity i donucovací prostředky varovný výstřel" uvedl Rybanský.

 

Unikající vůz dokonce dvakrát zasáhli. Řidič ale pokračoval dál, až do chvíle, než vjel do slepé ulice. Následně chtěl pokračovat po svých, ale policisté ho po chvíli dopadli.

 

 

Podle vyšetřovatelů muž ujížděl kvůli tomu, že má zakázáno řízení. Nyní k tomu přidal i maření úředního rozhodnutí, obecné ohrožení a útok na úřední osobu.
 

Jan Mareš, jva TN.cz