Rychlá jízda

Zběsilá honička v Bratislavě. Řidič se řítil rychlostí přes 200 km/h

Lucie Staničková
Lucie Staničková
25.4. 2020 22:14
Téma:

Velmi dramatickou honičku mají za sebou slovenští policisté. Ti v pátek naháněli řidiče, který se řítil po dálnici do Bratislavy u obce Čataj 175kilometrovou rychlostí. Mužům zákona se nakonec šoféra podařilo zastavit a následně ho také dopadnout.

"Policisté dali řidiči standardním způsobem znamení, aby je následoval na bezpečné místo, kde by mohli přestupek vyřešit. Ten je nejprve následoval, ale následně znovu šlápl na plyn a vyrazil jako o závod,“ píše na facebooku slovenská policie.


Během ujíždění se řidič hlídku snažil ze silnice vytlačit. Policisté však nechtěli způsobit žádnou nehodu, a proto se zařadili za něj. Ve chvíli, kdy se ujíždějící auto dostalo před své pronásledovatele, řidič začal brzdit. Podle policistů to vypadalo, jako by sám chtěl způsobit nehodu a ujet.

 


"Poté, co honička pokračovala již v ulicích Bratislavy a šofér uháněl už rychlostí přes 200 km/h, hlídka kontaktovala operační středisko a požádala o posily,“ informovala policie.


Řidič se nebál ani riskantních manévrů a na křižovatce se driftem (řízený smyk) zařadil do protisměru a pokračoval v jízdě. Policistům se poté na chvíli ztratil z dohledu u ružinovské nemocnice, následně vjel rovnou do parku.


Muži zákona proto nelenili a počkali na něj na konci ulice. Auto se řítilo přímo na policejní vůz a chvíli to vypadalo, že se čelně také srazí.


Řidič však strhl volant a narazil do taxíku, který v místě stál. Pronásledovaný z auta okamžitě vyskočil a snažil se policistům utéct. Ti mu však byli v patách, dopadli ho a nasadili pouta.

Související témata:
TN.cz