zásah policie

Zběsilá honička v ulicích Prahy, motorkář ohrožoval všechny kolem! VIDEO

Martin Klícha
Martin Klícha
20.5. 2020 17:16
Téma:

Když motorkář spatřil policejní auto, změnil se pokus o kontrolu ve zběsilou honičku v ulicích Prahy. Řidič motorky ohrožoval všechny kolem, přejížděl do protisměru a projížděl červenou. Až po dlouhém pronásledování se ho podařilo policistům zastavit. Následně se ukázalo, že byl motorkář pod vlivem drog a měl vyslovený zákaz řízení.

Policisté si motorkáře, kterého se rozhodli prověřit, všimli v úterý před polednem v ulici Hviezdoslavova. Když řidič spatřil policejní vozidlo, situace se během pár chvil změnila v dramatickou honičku.

 

"Policisté o pronásledování ihned informovali ostatní hlídky v terénu. Řidič dále pokračoval Opatovskou ulicí, kde nejen, že ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, ale zároveň nerespektoval světelné výstražné znamení a projel křižovatku na červenou. Při výjezdu z kruhového objezdu do Roztylské ulice ujížděl motorkář vysokou rychlostí v protisměru. V této ulici také policisté z ciziny vytvořili zátaras, kterému se však motorkář vyhnul a pokračoval dál," popsala mluvčí policie Violeta Siřišťová.

 

Zasahujícím policistům se muže podařilo zastavit až na kruhovém objezdu v ulici Pod Chodovem. Motorkář se měl dle mluvčí leknout policejního auta a motorku raději položil na zem sám.

 

 

Po zajištění mladého řidiče se ukázalo, že ujížděl z několika důvodů. Do příštího roku měl vyslovený zákaz řízení, navíc řídil pod vlivem drog, za to byl trestán i v minulosti.

 

"Policisté prosí všechny občany, kteří byli ohroženi jízdou tohoto řidiče, aby se přihlásili na linku 158. Jejich svědectví je pro nás velmi důležité," doplnila Siřišťová.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz