zásah policie

Zběsilá honička v ulicích Prahy, motorkář ohrožoval všechny kolem! VIDEO

Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 20. 5. 2020
Téma:

Když motorkář spatřil policejní auto, změnil se pokus o kontrolu ve zběsilou honičku v ulicích Prahy. Řidič motorky ohrožoval všechny kolem, přejížděl do protisměru a projížděl červenou. Až po dlouhém pronásledování se ho podařilo policistům zastavit. Následně se ukázalo, že byl motorkář pod vlivem drog a měl vyslovený zákaz řízení.

Policisté si motorkáře, kterého se rozhodli prověřit, všimli v úterý před polednem v ulici Hviezdoslavova. Když řidič spatřil policejní vozidlo, situace se během pár chvil změnila v dramatickou honičku.

 

"Policisté o pronásledování ihned informovali ostatní hlídky v terénu. Řidič dále pokračoval Opatovskou ulicí, kde nejen, že ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, ale zároveň nerespektoval světelné výstražné znamení a projel křižovatku na červenou. Při výjezdu z kruhového objezdu do Roztylské ulice ujížděl motorkář vysokou rychlostí v protisměru. V této ulici také policisté z ciziny vytvořili zátaras, kterému se však motorkář vyhnul a pokračoval dál," popsala mluvčí policie Violeta Siřišťová.

 

Zasahujícím policistům se muže podařilo zastavit až na kruhovém objezdu v ulici Pod Chodovem. Motorkář se měl dle mluvčí leknout policejního auta a motorku raději položil na zem sám.

 

 

Po zajištění mladého řidiče se ukázalo, že ujížděl z několika důvodů. Do příštího roku měl vyslovený zákaz řízení, navíc řídil pod vlivem drog, za to byl trestán i v minulosti.

 

"Policisté prosí všechny občany, kteří byli ohroženi jízdou tohoto řidiče, aby se přihlásili na linku 158. Jejich svědectví je pro nás velmi důležité," doplnila Siřišťová.

Související témata:
TN.cz