Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Měsíční předpověď

Zbytek července zůstane chladný! Teploty stěží překročí dvacítku

Ochlazení
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto

Následující čtyři týdny budou teplotně průměrné. Chladnější bude první a třetí týden, kdy se teploty jen mírně přehoupnou přes dvacet stupňů. Sucho bude i nadále pokračovat.

V nadcházejícím měsíci se zrovna tropických teplot nedočkáme. Rtuť teploměru průměrně vystoupá na 20 až 25 stupňů, více jen výjimečně. Nechladnější z následujících čtyř týdnů budou ten první a třetí, kdy jen stěží teploty překročí dvacítku.

 

Na začátku srpna by se podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) mělo pozvolna začít oteplovat. Celkově bude měsíc, který nás čeká, podle meteorologů teplotně průměrný.

 

"Z hlediska celkového množství srážek by mělo být období 8. 7. - 4. 8. 2019 průměrné, ale je větší pravděpodobnost srážkově podprůměrného měsíce než nadprůměrného, a to zejména kvůli prvnímu předpovědnímu týdnu," uvedl ČHMÚ na webu.

 

 

Místy se mohou objevit přeháňky a bouřky, ty ale budou mít spíše lokální charakter a navíc nejde o trvalejší srážky, proto bude sucho trvat i nadále.

 

Měsíční výhled ČHMÚ je předpovědí statistické pravděpodobnosti vývoje teplotních a vlhkostních poměrů na území ČR během nejbližších čtyř týdnů. Úspěšnost se u teplot pohybuje kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent.

epa TN.cz