Jednání pokračují

Zbývá 45 dní: Premiérka Mayová chce prý po Brexitu rezignovat

Britská premiérka Theresa Mayová se prý v létě chystá rezignovat. Informaci zveřejnil britský bulvární deník The Sun. Ten se odvolává na nejmenované zdroje z Konzervativní strany. K tomu by mělo dojít až po odchodu Velké Británie z Evropské unie.

Pětačtyřicet dní - tolik zbývá do Brexitu. Zatímco se den D nezadržitelně blíží, k jednání o brexitové dohodě přistoupili britský ministr pro Brexit Stephen Barclay a unijní vyjednavač Michel Barnier. Po pondělní schůzce se ale zatím dohodli jen na tom, že se opět sejdou za vyjednávacím stolem. Londýn označil jednání za konstruktivní.


"Navázali jsme dnes na dřívější jednání. Hovory považujeme za konstruktivní. V tuto chvíli je zřejmé, že rozvodovou dohodu pozměňovat nebudeme, v diskuzi ale budeme i nadále v dalších dnech pokračovat," sdělil vyjednavač Evropské unie Michel Barnier.

 


Vyjednavači mají za úkol vyřešit otázku takzvané irské pojistky. Ta má zabránit vzniku kontrolované hranice mezi Irskem a britským Severním Irskem. Řada britských poslanců si ale tato opatření nepřeje. Bojí se, že by tak země zůstala k EU připoutána.
 

Darja Stomatová TN.cz