nepochopitelný útok

"Máš roušku, zdechni," křičel mladík na ženu a poplival ji! Video má policie

Žena s respirátorem
Zdroj: Getty Images
ilustrační foto
Petra Bílková
Petra Bílková
18.3. 2020 11:38
Téma:

Velmi nepříjemnou situaci zažila žena při tankování na čerpací stanici. Neznámý mladík ji nejdříve slovně napadl a poté poplival. Jedinou jeho motivací bylo zřejmě to, že žena na sobě měla respirátor.

Otřesný incident se stal v úterý 17. března po deváté hodině ráno na stanici OMV v Kroměříži.

Žena přijela k čerpací stanici. Na sobě měla ochranné pomůcky, respirátor a rukavice. Po zaplacení, když se vracela zpět ke svému vozu, projížděla kolem dodávka. Z té se vyklonil mladý muž a začal ženu urážet a nadávat jí proto, že na sobě měla respirátor. Křičel na mě: "Zdechni!," vypověděla napadená.

 

To ale nebyl konec tohoto nepochopitelného výstupu. Situace měla ještě naprosto absurdní dohru. Mladík totiž ženu nakonec poplival. To vše se stalo v době, kdy musíme dodržovat mimořádná bezpečnostní opatření a snažíme se chránit své zdraví i svého okolí.

 

  

Žena celou situaci nahlásila Policii ČR. Útok byl vyhodnocen jako výtržnictví. "Byly zahájeny úkony trestního řízení. V současnosti prošetřujeme podrobnosti," sdělila tisková mluvčí Zlínského kraje Simona Kyšnerová.

 

Ještě tentýž den muže policisté dohledali. Zjišťují také, zda mladík nemá cestovatelskou anamnézu a nemohl ženu pliváním nakazit. Na místě bylo několik svědků a vše bylo zaznamenáno na kamerový záznam. Podle informací redakce TN.cz byl mladík okamžitě propuštěn z práce.

 

 

Terčem útoku se navíc stala žena, majitelka firmy, která se v současné době, kdy je nedostatek roušek, respirátorů i desinfekčních gelů, rozhodla pro své zaměstnance i jejich rodiny vše potřebné zajistit. Zároveň také nakoupila respirátory pro onkologické pacienty.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz