rozpočet na příští rok

Zdravotnictví dostane skoro čtvrt miliardy navíc. Na tohle přispěje!

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
26.8. 2019 13:07
Téma:

Ministryně financí Alena Schillerová a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (oba za ANO) se na pondělním jednání dohodli, že ministerstvo zdravotnictví dostane v roce 2020 o 220 milionů víc oproti původnímu návrhu. Většina peněz půjde na podporu mladých lékařů a reformu psychiatrické péče.

Ministerstvo zdravotnictví získá oproti původnímu návrhu 220 milionů navíc, bude tak v příštím roce hospodařit s částkou 7,5 miliardy korun. Na pondělním jednání se na tom dohodl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch s šéfkou resortu financí Alenou Schillerovou.

 

Z dohodnuté částky půjde sto milionů na podporu residenčních míst pro mladé lékaře a sto milionů na reformu psychiatrické péče. O dvacet milionů si polepší dotační program pro organizace, které se věnují dlouhodobě nemocným pacientům.

 

"Rozpočet ministerstva zdravotnictví bude v příštím roce činit 7,5 miliardy korun, včetně evropských peněz to bude necelých 9,2 miliardy korun. Z částky 220 milionů korun poskytneme 200 milionů, které ušetříme na obsluze dluhu za letošní rok. Podobně jsme poskytli peníze ministerstvu zemědělství, ministerstvu práce a sociálních věcí nebo policii," uvedla Schillerová.

 

 

"S dnešním jednáním jsem spokojen a myslím si, že je to dobrý kompromis. Dohodli jsme se na navýšení peněz v oblastech, které jsou naše priority. Reforma psychiatrické péče je jednou z největších reforem ve zdravotnictví od revoluce. Jejím cílem je kultivovat péči o duševně nemocné v ČR," dodal ministr zdravotnictví.

TN.cz