Zákaz řízení

Zdrogovaný řidič ujížděl s dítětem v autě, skončil v příkopu! VIDEO

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 12.12. 2019 18:32
Téma:

Pořádně divokou honičku za sebou mají policisté z Kroměřížska. V úterý pronásledovali mladíka se zákazem řízení do roku 2027, který byl pod vlivem pervitinu a v autě navíc vezl jedenáctiletou dívku.

Policisté devětadvacetiletého muže zahlédli v úterý ráno v obci Morkovice - Slížany na Kroměřížsku za volantem Renaultu Megane.

 

"Za volant usedl i přesto, že má soudem do března roku 2027 vysloven zákaz řízení. Na pokyny k zastavení nereagoval a vysokou rychlostí ujížděl směrem na Počenice, poté pokračoval přes Tetětice, Věžky, Zlobice a Lutopecny," popsala honičku policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

 

O kousek dál policisté postavili přes silnici zátaras. Řidič nejdřív začal brzdit, pak ale na policisty najel a chtěl proklouznout kolem jejich služebního auta.

"Policisté muselii uskočit stranou, aby je muž nesrazil. Při tomto manévru muž za volantem renaultu narazil do zadní části stojícího služebního auta a následně havaroval v příkopu," doplnila Kyšnerová.

 

Policisté k němu okamžitě běželi a v tu chvíli zjistili, že má v autě jedenáctiletou dívku. Alkohol mladík nenadýchal, pozitivní ale byl test na drogy, který ukázal na pervitin.

 

Následně kriminalisté "závodníka" obvinili z několika trestných činů - násilí proti úřední osobě, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za to může za mřížemi strávit až šest let.

TN.cz