Ohrožení dítěte

Zdrogovaný rodič ohrozil svého syna. Před policisty zběsile ujížděl

Lucie Staničková
Lucie Staničková
18.2. 2020 14:56
Téma:

Pod vlivem drog, se zákazem řízení a s tříletým synem ujížděl v neděli kolem půl sedmé večer v Praze policistům 28letý muž. Toho jen pár hodin předtím strážníci vyšetřovali za jiný přestupek. Proč si pak přesedl na zadní sedadlo, však nedokázal vysvětlit.

V neděli večer si policisté všimli v Ravennské ulici stříbrného auta, které řídil muž se zákazem řízení. "O jeho zákazu jsme již věděli díky tomu, že jsme ho pár hodin předtím řešili za přestupek ve veřejném pořádku,“ uvedla policejní mluvčí Irena Seifertová.

 


Policisté se ho pokusili zastavit. Řidič zrychlil, vjel do protisměru a snažil se před hlídkou ujet. Po krátké jízdě poté zastavil na chodníku a přesedl si na zadní sedadlo k tříletému synovi.

 

 


"V autě se ještě na místě spolujezdce nacházel další muž,“ dodala Seifertová.

 


Řidič přiznal strážníkům, že nemá řidičský průkaz, a proto se jim snažil ujet. Po celou dobu byl velmi nervózní a z jeho dechu byla cítit marihuana. Orientační test prokázal pozitivní hodnoty na amfetamin a metanfetamin.

 


Zároveň se muž přiznal, že si před čtyřmi dny aplikoval pervitin. Test na alkohol byl negativní. Na žádost Policie ČR převezla hlídka řidiče na policejní služebnu. O jeho syna se následně postaral spolujezdec, který ho předal matce.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz