sexuální symbol

Ze servírky královnou popu a skandálů. Madonna slaví 60 let!

Téma:

Královna popu Madonna slaví šedesáté narozeniny. Zpěvačka, která píše historii hudby už 36 let. Stejně dlouho plní bulvární plátky svými skandály. Vlastním jménem Madonna Louise Veronica Ciccone začínala jako servírka, dnes je jednou z nejvýraznějších a také nejvlivnějších postav světového showbyznysu.

Na kontě má 200 milionů prodaných desek. Získala 7 cen Grammy a je zapsaná v Guinnessově knize rekordů jako nejúspěšnější umělkyně všech dob. Zpěvačka, která miluje Prahu a pravidelně ji potají navštěvuje. Zahrála si také v několika filmech. Například v bondovce Dnes neumírej, ke které natočila i titulní píseň.

 

Stejně jako hitparády Madonna odjakživa plnila bulvární plátky, a to svými skandály. A provokovat nepřestala doteď. Vdaná byla za herce Seana Penna a režiséra Guye Ritchieho.

 

Dohromady vychovává šest dětí, čtyři z nich adoptovala z Afriky. Právě pomoci chudým dětem se věnuje vedle hudby nejvíce. Proto ke svým šedesátinám vyhlásila sbírku na sociální síti - během měsíce chce vybrat v přepočtu skoro sedm milionů korun.

 

 

Nedávno se přestěhovala do Portugalska. V Česku vystoupila třikrát, naposledy před třemi roky s deskou Rebel Heart, která u kritiků propadla. Momentálně prý pracuje na svém čtrnáctém albu, které by mělo vyjít ještě letos.

pez, Jan Mareš TN.cz