DIVOKÁ NOC

Policisté vyrazili dveře baru! Po zavíračce tam popíjely desítky lidí

Martin Bláha
Martin Bláha
Aktualizováno 20:47
12.12. 2020 11:52
Téma:

Tři otevřené bary objevili při páteční namátkové kontrole policisté v centru Českých Budějovic. V jednom případě musela zásahová jednotka vyrazit dveře, aby rozehnala bavící se hosty.

Je páteční večer, krátce po půl desáté. Všechny restaurace a bary v Česku už měly mít zavřeno. V Českých Budějovicích to ovšem neplatí! Policisté zasahovali u dvou případů, kdy ani s osmou hodinou večerní někteří majitelé barů dveře svých podniků nezavřeli.


Nejdříve vyjížděli do baru v centru, kde se měla konat "narozeninová oslava" pro pozvané. Všichni hosté znali heslo, které sloužilo jako vstup na mejdan. Lidé uvnitř odmítali muže zákona pustit, proto policisté museli vyrazit skleněné dveře. "Po marných výzvách proto policisté provedli násilný vstup do baru. Vše se obešlo bez zranění," sdělil policejní mluvčí Jiří Matzner.

 
V baru se bavila asi třicítka hostů. Tvrdili, že podnik bývá po vládou povolených hodinách otevřen pravidelně. Policisté přitom podnik dobře znají - už v minulosti tam řešili nalévání alkoholu mladistvým. 

 

A jen o několik desítek metrů dál hlídka natrefila na další otevřený bar, kde popíjelo deset lidí. Páteční večer v Českých Budějovicích byl opravdu divoký. Policisté totiž o několik desítek minut natrefili na další v pořadí třetí otevřenou hospodu. Z té se dokonce několik hostů snažilo před policisty utéct. Všechny přestupky budou oznámeny správnímu úřadu.

 

 

 

Nejedná se ovšem o první případ, kdy museli policisté vyjíždět k neuzavřeným barům a restauracím. Od středy, kdy platí vládní nařízení o povinné zavíračce ve 20 hodin, policisté objevili destíky otevřených podniků. Nejznámější rebelující hospodou je Restaurace Šeberák ležící na jižním okraji Prahy. 

 

"Přijela policie, zdokumentovala stav věci. Seznámili mě s tím, že porušuji vládní nařízení. Udělali svojí práci, udělali ji dobře," řekl pro TV Nova majitel restaurace Jakub Olbert v den, kdy začala platit nová pravidla. Hospodští i přes zákaz nalévali v minulých dnech alkohol i po osmé večer v restauracích v Teplicích, Jincích na Příbramsku nebo v Praze.

TN.cz