Neplánovaná akce

Ze silniční kontroly protidrogový zásah. Zadrželi dealera i jeho klienta

Jan Mareš
Jan Mareš
11.6. 2020 22:58
Téma:

Pražským policistům se během jednoho večera podařilo zadržet narkomana i jeho dealera. A to díky dedukci. Při silniční kontrole totiž z výpovědi řidiče usoudili, že si jede pro dávku drogy k dodavateli. V poutech tak po chvíli skončili oba.

Hlídka zastavila auto a netušila, že brzy se běžná kontrola změní v protidrogovou akci. Než řidič stačil prokázat svou totožnost, policisté věděli, že jde o známou firmu.

 

"Jelikož už v minulosti se s ním setkali například při krádežích nebo když byl v celostátním pátrání anebo když ho stavěli, že řídil pod vlivem návykových látek," řekla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

 

 

Ani tentokrát nebyl úplně "čistý" a navíc měl pět zákazů řízení. Policii se ale omluvil, že musí jet, protože má sraz s kamarádem. "Pojali jsme podezření, že by to mohl být dealer drog, proto jsme následně zkontaktovali naše kolegy z pohotovostní motorizované jednotky," popsal zasahující policista.

 

Mužům zákona uvedl, že jeho přítel jezdí v novém mercedesu. Podezřelý byl v tu chvíli každý řidič tohoto typu auta v okruhu dvou kilometrů. Zhruba po pěti minutách se policistům skutečně podařilo nedaleko najít podezřelý mercedes.

 

 

"Na místo jsme si přivolali psovoda. Pes nám označil pár míst ve vozidle, to nám stačilo na to, abychom mohli muže zadržet," dodal jeden z policejních účastníků zásahu.

 

"Je něco, co byste nám chtěl říct, než tam pustíme psa?" ptali se policisté muže v mercedesu. "Mám tam tašku takovou, pro svoji potřebu," tvrdil. V té muži zákona objevili zásobu drog.

 

 

"Jestli má někdo padesát gramů pro vlastní potřebu, tak to musí být něco, určitě to bylo pro další distribuci," prohlásil jeden ze zasahujících policistů.

 

Celkem v autě policisté našli více než sto gramů heroinu, třicet gramů pervitinu a přes padesát tisíc v hotovosti. Muž je už obviněný z prodeje drog a trestu neunikne zřejmě ani jeho zákazník.

Související témata:
TN.cz