Silný vítr

Ze střechy gymnázia odlétly plechy, poničily parkující auta

Téma:

Poryv větru ve středu kolem půl druhé odpoledne utrhl ze střechy vsetínského gymnázia plechy ze střechy. Ty při pádu poškodily auta parkující na ulici. Na místo vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči.

Informace o létajícím plechu policisté dostali kolem půl druhé odpoledne. "Plechy poničily zaparkovaná auta, nikomu se naštěstí nic nestalo," řekl TN.cz krátce před 15. hodinou policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

 

Mluvčí hasičů Roman Žemlička doplnil, že minimálně některá poničená auta patří jeho kolegům, kteří mají naproti gymnáziu stanici.

 

"Na místě zasahují profesionální i dobrovolní hasiči, mám informace, že plechy na střeše vlají i nadále, takže je zajišťujeme," uvedl rovněž před 15. hodinou Žemlička.

 

 

Zatím není jasné, kolik aut padající plech poničil, ani jaká je škoda. Okolí školy nicméně bylo pro jistotu uzavřeno. Ředitel TV Nova sdělil, že výuku utržený plech nijak neohrozil. Pohotově sehnal firmu, která by měla dát budovu co nejrychleji do pořádku. Prvotní radost studentů, že se ve čtvrtek vyhnou škole, tak skončila fiaskem - výuka proběhne standardně od osmi hodin. 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Blíží se silný vítr? Jak se zachovat doma, venku i v autě

pez TN.cz