NĚMECKO

Ze zoo se ztratilo albínské mládě klokana! Případem se zabývá policie

Klokan albín - 2
Zdroj: Profimedia, Stadt Kaiserslautern
Klokaní mládě se svou matkou
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 22. 8. 2020
Téma:

Německé město Kaiserslautern je na nohou. Z tamní zoo se ztratilo roztomilé albínské mládě klokana pojmenované Mila. Panují obavy, že ho mohl někdo ukrást.

"Naše malá hvězdička včera zmizela," informoval ve čtvrtek týdne ředitel kaiserslauterneské zoo Matthias Schmitt. Naposledy Milu někdo viděl ve středu kolem desáté ráno, kdy vykoukla z vaku své maminky Monji, večer ji pak už ošetřovatelé nenalezli.


Případem se již zabývá německá policie. Podle agentury AP se objevily obavy, že mládě mohl někdo ukrást. "Vyšetřujeme všechny možnosti. Zatím nemůžeme vyloučit, že mládě někdo ukradl," uvedla německá policie. Do pátrání se zapojili i psovodi, zatím neúspěšně.

 

Mila a její maminka Monja:


Podle ředitele zoo je nepravděpodobné, že by Milu odtáhl nějaký predátor, nikde ani nebyly stopy krve. Proto vše nahlásil policii. "Celý tým naší zoo doufá, že Milu najdeme a bude v pořádku," prohlásil.

 


Mila se hned po narození stala miláčkem návštěvníků. Žádost o pomoc s nalezením klokáněte zveřejnilo i město na svých stránkách.


Ztracené mládě je klokan Bennettův. Dorůstá se výšky do jednoho metru a váhy do 27 kilogramů, vyskytuje se v Tasmánii. Obvykle má huňatou našedlou srst, mládě i jeho matka v německé zoo jsou ovšem zcela bílé.
 

TN.cz