Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nová studie

Češi si dopřejí alkohol 37x týdně. Několik národů dopadlo ještě hůř

Hospoda
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Britové jsou největšími pijáky světa a vévodí žebříčku, který zveřejnila společnost Global Drugs Survey. Za nimi se umístily Spojené státy a Kanada. Opět se také ukázalo, že Češi patří mezi národy, které si alkohol rády dají. Umístili jsme se totiž na 9. místě. Za jeden týden si Češi skleničku alkoholu dopřejí až 37krát.

Podle nové analýzy, vydané britskou nezávislou společností Global Drugs Survey, anglicky mluvící státy pijí alkohol nejvíce. Data byly zpracovávány z šestatřiceti zemí světa.

 

Ve výzkumu bylo dotazováno 5 400 lidí ze Spojeného království Velké Británie a Severního Irska a 120 tisíc lidí z dalších zemí. Pracovníci společnosti spočítali, kolikrát si lidé za týden dali alkohol, ať už se jednalo o sklenici vína, půllitr piva nebo jen malého panáka. 

 

Alkohol nejraději konzumují Britové, a to až 51krát týdně. Za nimi se umístili Američané, kteří se napijí padesátkrát v jednom týdnu. Na třetím místě se umístila Kanada, kde si lidé užijí alkohol 48krát za týden.

 

Nejspíš nikoho nepřekvapí, že se Češi objevili v první desítce. Je o nás totiž známo, že si rádi dáme pivo, slivovici nebo víno. V jednom týdnu vypijí Češi až 37 sklenic různého alkoholu. 

 

 

Za námi zůstali například Belgičané, Slováci nebo Španělé. Nejméně alkoholu si užívají Němci, ti ho pijí pouze 21krát, Portugalci dvacetkrát a poslední Chilané jen 16krát za týden.

 

 

Zakladatel GDS Adam Winstock uvedl, že svojí analýzou chtějí poukázat na to, že je potřeba alkohol v různých státech omezit. "Opilost může způsobit zranění nebo poškodit zdraví. Musíme začít upozorňovat na rizika spojená s pitím…," řekl pro Dailymail.

reg TN.cz