Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Filmové hvězdy

Agent 007 na velbloudu a asijský bijec v akci. Dubaj filmaře táhne

Jackie Chan, Pierce Brosnan
Zdroj: Profimedia, Instagram/ piercebrosnanofficial

Když Tom Cruise ve filmu Mission Impossible: Ghost Protocol před osmi lety šplhal po obvodu nejvyššího mrakodrapu světa Burdž Chalifa, celý svět tajil dech. Hvězdy světového formátu do Dubaje ovšem jezdí dál. Včetně agenta 007.

Představitel nejslavnějšího agenta Jejího Veličenstva Pierce Brosnan se v Dubaji zastavil přibližně před měsícem a půl při natáčení snímku Misfits.

 

Narozdíl od Toma Cruise, který památnou scénu točil v centru Dubaje, Brosnanovi učarovala poušť. Na instagramu ho tak mohou fanoušci vidět skoro kompletně zahaleného a na velbloudovi. "Můj nový kámoš Chuck," napsal k obrázku Brosnan, který si pobyt na velbloudím hřbetu evidentně užil.

 

 

Dubaj evidentně učarovala i filmovému bijci, který akční filmy natáčí i navzdory vyššímu věku - Jackie Chan totiž v emirátu natáčel už tři roky zpátky akční komedii Kung fu Yoga.

 

A před dvěma týdny ho fanoušci v Dubaji zahlédli znovu, píše portál Khaleej Times. "Jsem rád, že jsem zpátky, Dubaj je úžasné místo pro natáčení a určitě se sem vrátím i v budoucnu," vychválil Jackie Chan oblíbenou turistickou destinaci.

 

Tentokrát tu známý bijec známý tím, že podobně jako už zmíněný Tom Cruise točí většinu kaskadérských kousků osobně, filmoval akční film Vanguard.

 

Dubaj přitom neláká filmové společnosti jen k natáčení. Využívají i zdejší unikátní scenérii. V uplynulých dnech se Burdž Chalifa rozzářila v barvách komiksového velkofilmu Avengers: Endgame. Skoro přesně před rokem to pro změnu byl předchozí díl superhrdinské ságy s podtitulem Infinity War.

 

pez TN.cz