Prezident promluvil

Zeman exkluzivně o údajném únosu: Řekl, jestli padne vláda!

Téma:

Prezident Miloš Zeman se exkluzivně pro TV Nova vyjádřil k údajnému únosu premiérova syna na Krym. Andreje Babiše se prý na vše zeptá na pravidelné schůzce příští týden. Zpráva podle něj může být dezinformace.

Zeman se prý s celou kauzou seznámil teprve v úterý ráno. "Nečekejte ode mě, že budu reagovat jako detektiv-amatér a ptát se, jak je možné, že syn z prvního manželství je údajně unášen na Krym. Mně to všechno připadá jako divoká konspirace," uvedl prezident pro TV Nova.

 

Zároveň dodal, že do doby, kdy se s Babišem nesetká a nepromluví o údajném únosu jeho syna přímo s ním, nechce se k tomu vyjadřovat. Pravidelná schůzka prezidenta s premiérem se uskuteční příští týden.

 

 

Zeman také celou zprávu zpochybnil, je podle něj potřeba nejdříve zjistit fakta a tvrzení případně prokázat. "Myslím si dokonce, že pokud něco napíší česká média, kterým nevěřím ani nos mezi očima, je rozhodně dobré nepodlehnout jejich možná právě dezinformacím," dodal prezident.

 

Vládu tyto informace podle Zemana nepoloží, Babiše by ale mohly dohnat k rezignaci - pokud mu prý selžou nervy. "Ale jako člověk, který třicet let byl vystaven obdobné situaci, mohu pouze Andreji Babišovi doporučit, aby mu ty nervy neselhaly," prohlásil.

 

 

Nový vývoj v kauze Čapí hnízdo přinesla reportáž pořadu Zvláštní vyšetřování Televize Seznam. Redaktoři vypátrali Andreje Babiše mladšího ve Švýcarsku, kde žije se svou matkou. V rozhovoru tvrdil, že ho premiérovi spolupracovníci měli unést a odvézt na Krym, kde ho údajně drželi.

Podívejte se na celou reportáž TV Nova: 

 

Babiš junior také prohlásil, že v souvislosti s Čapím hnízdem "něco podepisoval, ale nevěděl co." Podle premiéra je jeho syn psychicky nemocný, bere léky a musí být pod dohledem. Z Česka prý odjel dobrovolně, nikdo ho neunesl.

 

 

Případem údajného únosu už se v minulosti zabývala policie, která informace po pondělní reportáži znovu prověřuje. O tom, že je Babiš mladší ve Švýcarsku, policisté věděli, nemohli ale v případu Čapího hnízda dále konat, protože je na území cizího státu. Vyžádali si také posudek znalce o jeho psychickém sta

epa TN.cz