průzkum

Zeman má rekordní podporu: Za tyto názory mu Češi nejvíc fandí

Miloš Zeman - Ilustrační foto
Zdroj: TN.cz

Podpora veřejnosti vůči prezidentovi Miloši Zemanovi roste. Podle průzkumu společnosti Sanep mu nejvíc bodů přihrávají postoje k uprchlické krizi a hájení národních zájmů.

Tři roky po nástupu do funkce má Miloš Zeman nejvyšší podporu veřejnosti v historii. V aktuálním průzkumu společnosti Sanep ho hodnotí kladně 70,2 % dotázaných obyvatel ČR, což je nejvíce od počátku jeho působení v prezidentském úřadu. Loni v listopadu měl podporu 67,2 %.

 

Nejvíc bodů získává Zeman za postoje k uprchlické krizi. Kladně je hodnotí 75,6 procent dotázaných. Vysokou podporu mají také Zemanovy výroky směřující k hájení ekonomických a národních zájmů ČR, které podporuje 69,3 procenta respondentů.

 

GALERIE: Průzkum o Zemanovi

1
/
3
Zdroj: SANEP
Průzkum SANEP o Zemanovi

 

Slabší podporu mají Zemanovy aktivity spojené s Čínou. Přesto jsou většinově vnímány kladně - ve vztahu k Číně prezidenta podporuje ho 63,4 % občanů. Zahraniční politiku prezidenta celkově hodnotí pozitivně 61,9 % dotázaných.

 

 

Co lidem vadí na Zemanovi?

Agentura Sanep vyzvala respodenty, aby vlastními slovy uvedli, co jim na osobě Miloše Zemana nejvíce vadí a naopak nejvíc vyhovuje. Oba protipóly protínají Zemanovy postoje k uprchlické krizi a zahraniční politice.

 

Nejvíce dotazovaným lidem vadila vulgárnost, arogance, populisus, sebestřednost, rasismus a xenofobie. Naopak nejvíc kladně respondenti hodnotili postoje k uprchlické krizi, upřímnost, vlastenectví, odmítání islámu a nepodlézavost EU a USA. Část dotázaných rovněž uvedla, že Miloš Zeman je nejlepším prezidentem ČR. 

 

 

Analytici společnosti Sanep z odpovědí respondentů vyčetli, že zatímco po svém nástupu na Pražský hrad názory a postoje Miloše Zemana národ rozdělovaly na dva nesvážené tábory, aktuálně postoje prezidenta k uprchlické krizi, EU a hájení národních zájmů většinově domácí populaci sjednocují.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz