jel rovnou do Lán

Zeman opustil nemocnici a poslal lidem vzkaz. Lékaři řekli, jak na tom je

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková, Petr Zelený
Aktualizováno 20.10. 2019 20:19
Téma:

Prezident Miloš Zeman nakonec střešovickou nemocnici opustil kolem nedělní půl čtvrté odpoledne, hlásil z místa reportér TV Nova. Ovčáček už dříve napsal, že odtud hlava státu zamíří do Lán.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček potvrdil, že prezident je v pořádku. Zprávy, že Zeman je na tom špatně, které se podle Ovčáčka šířily, byly nepodložené a lživé.

 

Krátce před 17. hodinou Ovčáček na sociálních sítích uveřejnil foto Miloše Zemana s dýmkou a popiskem, v němž mimo jiné stálo: "Vážení a milí přátelé, moc vás všechny srdečně pozdravuji ze zámku v Lánech!"

 

Zároveň zveřejnila prohlášení i střešovická nemocnice. "Péče byla zaměřena na rekonvalescenci dlouhodobě přetěžovaného organismu. (Prezident) absolvoval rehabilitační cvičení zaměřená na posílení pohybových stereotypů, byla mu aplikována intenzifikovaná výživa. Nepodstoupil žádný zákrok. Pan prezident opustil ÚVN v neděli v odpoledních hodinách v dobré kondici," řekla mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

 

Prezident Miloš Zeman příští týden vystoupí v Poslanecké sněmovně při projednávání rozpočtu. Informace, že by měl být Zeman nemocný, označil mluvčí za lež. "Autory lživých a “zaručených” zpráv o zdravotním stavu pana prezidenta nebudu soudit a odsuzovat," napsal Ovčáček.

 

 

Do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích prezident Miloš Zeman nastoupil ve čtvrtek. Okamžitě se strhla debata ohledně jeho zdraví. To, že by se prezidentovi přitížilo nebo ho sužovala nějaká choroba, však jeho mluvčí Jiří Ovčáček už od začátku rezolutně vyvracel.

 

 

"V žádném případě nejde o nic akutního, o žádný vážný zdravotní problém, kdy by bylo potřeba nějakého lékařského zákroku," uvedl Ovčáček, který prezidentův pobyt v nemocnici označil za rekondiční. "Je to spíš záminka pro odpočinek. Číst, spát, přemýšlet a nenechat se být vyrušován běžnou prezidentsko agendou," řekl samotný Zeman v pořadu TV Barrandov.

 

 

"Dnes odpoledne pan prezident odjíždí do Lán, ve středu vystoupí ve Sněmovně ke státnímu rozpočtu," napsal Ovčáček na twitteru. Do nemocnice podle něj Zeman nastoupil i proto, že chce být fit na oslavy 28. října.

 

Podívejte se na reportáž, jak Miloš Zeman nastoupil rekondiční pobyt: 

TN.cz