Slova obdivu

Zeman píše Donaldu Trumpovi: Dopis plný obdivu a chvály

Miloš Zeman, Donad Trump
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz
Miloš Zeman a Donald Trump
Téma:

Na 4. červenec připadá jeden z nejdůležitějších amerických svátků - Den nezávislosti. Při této příležitosti poslal Miloš Zeman americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi gratulační telegram. Uvedl v něm, že Češi jsou odhodláni bojovat za společné hodnoty a napomáhat v osvobození světa od zla terorismu.

O tom, že Miloš Zeman poslal americkému prezidentovi gratulační telegram, informoval mluvčí Kanceláře prezidenta Jiří Ovčáček. Zeman v telegramu poblahopřál Trumpovi i americkému lidu ke Dni nezávislosti.

 

Podle českého prezidenta je to událost velkého významu nejen pro Američany, "ale také pro obyvatele celého světa, kteří s Američany sdílejí společné hodnoty jako je svoboda, důstojnost, lidská práva či spravedlnost," napsal v telegramu Zeman.

 

Den nezávislosti je podle české hlavy státu nejen časem radosti a důvodem k oslavám, ale také k zamyšlení. "Téměř půl roku po Vaší inauguraci se domnívám, že americké vůdčí postavení ve světě a Vaše odhodlání bojovat s terorismem kdekoli na Zemi našlo řadu následovníků po celém světě. V této souvislosti obdivuji Váš pevný a obdivuhodný postoj," píše český prezident.

 

"Česká republika zůstává odhodlána společně se Spojenými státy v NATO, ale také mimo Alianci podporovat naše společné hodnoty – svobodu, náboženskou toleranci a demokracii –, a napomáhat osvobození světa od zla terorismu a vytváření lepší a bezpečnější planety," dodal Miloš Zeman.

 

 

Ten stále čeká, až jej Donald Trump příjme v Bílém domě. Trump českému prezidentovi volal na začátku loňského prosince. Poděkoval mu za podporu, pozval jej k návštěvě Bílého domu a sám přijal pozvání českého prezidenta do Prahy.

 

Kancelář prezidenta předpokládala, že by se schůzka mohla uskutečnit v dubnu, Zeman ale Bílý dům nenavštívil. Na návštěvě Vietnamu na začátku června Zeman uvedl, že mu Trump poslal dopis, ve kterém se omluvil, že musí termín schůzky posunout. Její vyjednání je podle Zemana teď na novém českém velvyslanci v USA a bývalém šéfovi Zahraničního odboru Kanceláře prezidenta Hynku Kmoníčkovi.

 

Donald Trump v posledních dnech upoutal pozornost videem, ve kterém útočí na televizi CNN:


 

Související témata:
vbo TN.cz